Життя людей сповнене ситуаціями, які при уважнішому розгляді можуть здатися нелогічними чи навіть абсурдними.

Не дивно, що дивлячись на заголовок цієї статті читачу одразу захочеться зауважити, що автор мабуть дещо перебільшив з назвою,  але про все по – порядку.

Наприкінці жовтня цього року до відділення Національної служби посередництва і примирення в Херсонській області, звернувся представник трудового колективу  Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби  з повідомленням про важкий стан соціально-трудових відносин у такій поважній організації. Він розповів, що працівники служби з липня 2012 року не отримують заробітну плату через що, соціальний стан є напруженим. Частина людей вже звільнилася, решта постійно над цим розмірковує.

Вислухавши співрозмовника,  я замислився, отже виходить, що ті, хто виходячи на зміну готові лізти в огонь та воду заради порятунку людей самі потребують допомоги адже ходять напівголодні. Ні, вони не просять підвищити заробітну плату, їм потрібно лише одне – отримати зароблене зовсім не простою працею, постійно ризикуючи власним життям.

Проте, як одного разу влучно сказано однією відомою людиною «Маємо те, що маємо».

Виходячи із наданих державою повноважень, я звісно надав всі необхідні консультації щодо законного вирішення цієї ситуації, попередив про відповідальність за недотримання визначеного  порядку, пообіцяв всіляко сприяти у вирішенні цієї проблеми, тощо.

Робочий день завершився, я повернуся додому,  настала ніч.   Мені, чесно кажучи взагалі дуже рідко сняться сни, а тут приснився настільки реальний, що я одразу повірив у все, що бачив. Я був свідком якоїсь  великої біди що спіткала багатьох людей.  Якась надзвичайна ситуація, паніка, крики.       І ось на порятунок людей по великій драбині лізе рятівник, і вже небагато йому залишилося, лише дотягнутися до людини, яка потребувала допомоги. А він раптом починає хитатися, розслаблює руки та падає вниз.  Люди в жаху кидаються до нього, але допомогти вже не можуть… і тут хтось із його знайомих , який раптово опинився на місці пригоди тихо каже «Він зірвався тому що був голодний…».

Вже готуючи цей матеріал, мені знову зателефонував мій співрозмовник та повідомив, що нібито керівник служби спілкувався з головою обласної державної адміністрації Миколою Костяком, і той пообіцяв йому в найближчий час сприяти у вирішенні проблеми.

Розпорядженням Національної служби посередництва і примирення    № 185-р від 31.10.2012 зареєстрований колективний трудовий спір між найманими працівниками Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби м. Херсона та Херсонською обласною комунальною аварійно-рятувальною службою м. Херсона з 29.10.2012 року (реєстраційний номер 070-12/21-В).

Розпорядженням зареєстровано такі вимоги найманих працівників:

          - Виплатити  заборгованість по заробітній платі з липня по жовтень 2012 року до 15 листопада 2012 року.

          Відділенню Національної служби посередництва і примирення в Херсонській області доручено забезпечити сприяння вирішенню зазначеного колективного трудового спору в межах повноважень, визначених Законом України “Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)” та Положенням про Національну службу посередництва і примирення, затвердженим Указом Президента України від 17 листопада 1998 року № 1258/98, із наступними змінами та доповненнями.

          На останок хотілося б сказати, що будучи особисто знайомим з            Миколою Костяком вважаю, що підстави для оптимізму у працівників  Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби дійсно з’явилися, адже голова облдержадміністрації слово своє тримає, проте це буде пізніше, а поки  РЯТУЙТЕ РЯТУВАЛЬНИКІВ!

 

 

Заступник начальника

відділення Національної служби

посередництва і примирення в                                            В.Ю. Мирошниченко

Херсонській області