З 04 по 07 вересня  в м. Скадовську Херсонської області було проведено семінар  профспілкового активу державних установ області. Організатором семінару виступила Херсонська обласна організація профспілки працівників державних установ.  У роботі семінару взяли участь голови міських комітетів профспілок працівників державних установ, голови первинних профспілкових організацій, члени молодіжних рад галузевої профспілки, профорганізатори державних установ області.

Головною темою семінару були питання щодо причин виникнення колективних трудових спорів та шляхів їх вирішення, соціально-економічного захисту членів профспілки, організаційного укріплення первинних профспілкових організацій, ведення колдоговірної роботи в профспілці.

В рамках взаємодії із профспілковими організаціями області  начальник відділення Національної служби посередництва і примирення     В.Бойко взяла участь у роботі семінару та виступила з питання «Колективний трудовий спір:причини виникнення та шляхи вирішення».

В ході  семінару головою Херсонської обласної організації профспілки працівників державних установ В.Лясковською та начальником відділення НСПП в Херсонській області В. Бойко було проведено два засідання круглого столу на теми: «Соціальний діалог як форма забезпечення захисту прав найманих працівників» та «Оцінка відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілки на територіальному рівні».

В ході семінару внесено пропозицію щодо запровадження на базі Херсонського обласного центру підвищення кваліфікації навчання профспілкового активу державних установ області фахівцями Відділення з питань запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та проведення оцінки критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок на територіальному рівні. За результатами семінару прийнято рішення щодо укладення Угоди про співпрацю між Херсонською обласною організацією профспілки працівників державних установ та Відділенням НСПП в Херсонській області. В рамках співпраці між профспілками державних установ області та Відділенням запроваджено обмін відповідною інформацією в порядку, передбаченому чинним законодавством, надання консультацій фахівцями Відділення з метою забезпечення захисту прав найманих працівників державних установ області.