24 червня 2019 року відбулася узгоджувальна зустріч між керівництвом відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) та адміністрацією філії «Херсонський обласний автомобільно-учбовий комбінат УДП «Укрінтеравтосервіс»» (далі – Філія), на якій обговорювалася ситуація на підприємстві стосовно наявності заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам.

На зустрічі були присутні: тимчасово виконуючий обов’язки директора Філії О. Малах, головний бухгалтер Філії В. Гайчева, начальник Відділення В. Бойко та заступник начальника Відділення В. Мирошниченко.

О. Малах зазначив, що сьогодні неможливо уявити транспортну систему України без філій УДП «Укрінтеравтосервіс». Засновником філій є Українське державне підприємство по обслуговуванню іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс». Філія здійснює заходи по проведенню ліцензування освітніх послуг по підготовці робітничих кадрів:

  • водіїв мототранспортних засобів категорії А, А1;
  • водіїв автотранспортних засобів категорії В, В1, С, С1, Д, Д1, СЕ.

Як повідомила В. Гайчева, діяльність Філії фінансується з Державного бюджету. Середньооблікова чисельність штатних працівників підприємства – 24 чоловіки. Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам станом на 01.06.2019 року складала 338,3 тис. грн.. Сума заборгованості на 24.06.2019 року зменшилась на 17,3 тис. грн. та становить 321,0 тис. грн. Керівництво підприємства вживає усі необхідні заходи для своєчасної виплати заробітної плати працівникам та недопущення зростання заборгованості.

В. Бойко поінформувала, що з метою поліпшення соціально-трудових відносин, своєчасного усунення причин, що можуть призвести до виникнення колективного трудового спору (конфлікту) наказом Відділення від 05.06.2019 року № 14 конфліктна ситуація на Філії взята на облік. Також зазначила, що Відділенням постійно порушуються питання необхідності погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ та організацій Херсонщини у тому числі перед керівниками органів державної влади та місцевого самоврядування.

З метою здійснення постійного контролю за виплатою заборгованості із заробітної плати Філії рекомендовано дотримуватися графіка погашення заборгованості із виплати заробітної плати, а також вжити дієвих заходів щодо недопущення зростання боргів.