19 червня 2019 року начальник відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) В. Бойко виступила в прямому ефірі Радіо «Таврія» філії Національної телерадіокомпанії України «Херсонська регіональна дирекція «Скіфія».

В. Бойко поінформувала мешканців Херсонської області про роботу Відділення за 5 місяців 2019 року щодо запобігання виникненню та вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) відповідно до наданих законодавством повноважень.

У звітному періоді Відділенням здійснено комплекс заходів, спрямованих на врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на доконфліктній стадії, що дозволило, в свою чергу, попередити виникнення нових КТС(К), забезпечити нормальний виробничий режим, уникнути матеріальних збитків.

Протягом січня-травня 2019 року  Відділення сприяло вирішенню 12 колективних трудових спорів (конфліктів):

Вирішення зазначених спорів проводилось шляхом 28засідань примирних комісій і 88 узгоджувальних зустрічей.

Станом на 01 червня 2019 року 4 КТС(К) вирішені.

У звітному періоді працівниками Відділення проводилася робота по наданню найманим працівникам, головам профспілок, керівникам підприємств, установ, організацій консультацій та роз’яснень з практичного застосування законодавства про порядок вирішення КТС(К).

Фахівці Відділення приймали участь у всіх засіданнях примирних органів, оформленні угод, протоколів й відповідних документів щодо вирішення зареєстрованих КТС(К), здійснювали всебічний правовий супровід.

За січень-травень Відділенням розглянуто 29 звернень громадян з питань:

  • процедури вступу у КТС, вирішення КТС, конфліктних ситуацій – 12;
  • нормування та оплати праці – 3;
  • виплати заборгованої заробітної плати – 5;
  • звільнення з роботи, порядку вивільнення працівників – 9.

Протягом січня-травня 2019 року Відділення сприяло усуненню 10 розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, що виникли на 5 підприємствах з середньообліковою кількістю 847 осіб штатних працівників.

З метою своєчасного реагування на ускладнення стану СТВ та виникнення конфліктних ситуацій у колективах, захисту прав найманих працівників Відділенням за звітний період взято на облік 5 конфліктних ситуацій.

Упродовж 5 місяців 2019 року знято 3 конфліктні ситуації, які перебували на обліку Відділення.

За результатами проведеної роботи найманим працівникам погашена заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму 8,1 млн. грн.

Вживаються заходи щодо поглиблення оперативної та ефективної взаємодії з адміністрацією підприємств, конфліктні ситуації на яких знаходяться на обліку Відділення, з метою запобігання виникненню КТС(К).

Начальник Відділення також зазначила, що загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на Херсонщині в травні 2019 року становила  24,5 млн. грн., що на 15 % менше, ніж на початок 2019 року. Основна частка боргу 61 % належить економічно активним підприємствам, 39 % зосереджено на економічно неактивних підприємствах та підприємствах-банкрутах. За офіційними статистичними даними на 01.05.2019 року заборгованість із виплати заробітної плати наявна на 27 великих та середніх підприємствах установах та організаціях області.

     Наприкінці виступу В. Бойко наголосила, що здійснення постійного контролю фахівцями Відділення за виконанням роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, взаємодія з профспілковим активом дозволили забезпечити стабільний соціальний клімат у трудових колективах  підприємств, установ, організацій Херсонської області.