10 червня 2019 року на Херсонщині за ініціативи виборних органів організаційних ланок Херсонської обласної організації профспілки працівників державних установ України територіального та первинного рівня відбулася розширена нарада у зв’язку з прийняттям розпорядження голови Херсонської облдержадміністрації від 23.05.2019 р. № 395 «Про затвердження граничної чисельності працівників районних державних адміністрацій».

У заході приймали участь керівник апарату Херсонської облдержадміністрації В. Клюцевський, голова Херсонської обласної організації профспілки працівників державних установ України Л. Татаринова, голова Херсонської облміжпрофради А. Добровольський, начальник відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) В. Бойко, голови райдержадміністрацій, директор Департаменту фінансів Херсонської облдержадміністрації А. Вітренко, голови первинних профспілкових організацій райдержадміністрацій та їх структурних підрозділів.

Л. Татаринова зазначила, що профспілковий актив Херсонщини вважає вищевказане розпорядження таким, що порушує передбачені законодавством права найманих працівників, оскільки видане без відповідного економічного обґрунтування.

Голови первинних профорганізацій підкреслили, що в розпорядженні не вказані конкретні причини та мотиви стосовно внесення відповідних змін у структуру, штатний розпис райдержадміністрацій та їх структурних підрозділів.

В. Клюцевський повідомив присутніх про позицію Херсонської облдержадміністрації щодо питання, яке стало підставою для проведення наради.

В. Бойко у своєму виступі роз’яснила встановлений законодавством порядок вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) – (далі – КТС(К)). Також наголосила, що саме КТС(К) є дієвим правовим механізмом захисту прав та інтересів трудових колективів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності.

А. Добровольський висловив позицію Херсонської облміжпрофради про всебічну підтримку дій профспілкового активу стосовно здійснення представництва щодо захисту трудових та соціально-економічних прав працівників райдержадміністрацій.

За результатами конструктивного обговорення представники трудових колективів прийняли ряд важливих рішень, зокрема, щодо внесення стороні роботодавця пропозиції розпочати консультації з профспілковим активом з додержанням вимог чинного законодавства України.

Також районні та первинні профспілки доручили президії Херсонської обласної організації профспілки працівників державних установ України спільно з Центральним комітетом, облміжпрофрадою вивчити та опрацювати правові аспекти вступу у КТС(К).