12 березня 2019 року відбулося засідання тимчасової комісії з питань контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати в місті Херсоні. В роботі комісії взяла участь начальник відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) В. Бойко.

На засідання комісії було запрошено керівників 6 підприємств, на яких станом на 01.03.2019 р. допущено виникнення заборгованості із виплати заробітної плати на загальну суму 3477,0 тис. грн.

Комісією було заслухано керівників підприємств: ПАТ «Херсонська теплоелектроцентраль», КП «Херсонський комунальний транспортний сервіс», МКП «Херсонтеплоенерго», Херсонська філія ДП «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІпроект-реконструкція», КП «Таврійський», КП «Дніпровський-ХБК», які надали пояснення щодо причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та заходів, які планується вжити для усунення порушень прав найманих працівників та вимог чинного законодавства, доповіли про проблемні питання підприємств.

Директор МКП «Херсонтеплоенерго» С. Харченко зазначив, що станом на 12.03.2019 р. заборгованість із виплати заробітної плати на підприємстві погашена в повному обсязі.

Начальник Відділення В. Бойко поінформувала комісію про заходи впливу на керівників підприємств з метою недопущення конфліктних ситуацій у трудових колективах, де своєчасно не виплачується заробітна плата. Також зазначила, що на сьогодні існує необхідність об’єднання зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування, профспілок, роботодавців для захисту інтересів та гарантованих законом прав найманих працівників.