18 жовтня 2018 року начальник відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) Бойко В.В. виступила в прямому ефірі Радіо «Таврія» філії Національної телерадіокомпанії України «Херсонська регіональна дирекція «Скіфія».

Бойко В.В. поінформувала мешканців Херсонської області про роботу Відділення за 9 місяців 2018 року щодо запобігання виникненню та вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) відповідно до наданих законодавством повноважень.

У звітному періоді Відділенням здійснено комплекс заходів, спрямованих на врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин (далі – СТВ) на доконфліктній стадії, що дозволило, в свою чергу, попередити виникнення нових КТС(К), забезпечити нормальний виробничий режим, уникнути матеріальних збитків.

Протягом 9 місяців 2018 року Відділення сприяло вирішенню 20 КТС(К) на таких підприємствах та установах як:

  • ТОВ «Авто-Електромаш»;

  • ФОП Грошев А.В. м. Скадовськ Херсонської області;

  • ФОП Сокол С.В. м. Херсон.

Вирішення зазначених спорів проводилось шляхом 33засідань примирних комісій і 33 узгоджувальних зустрічей.

 У звітному періоді працівниками Відділення проводилася робота по наданню найманим працівникам, головам профспілок, керівникам підприємств, установ, організацій консультацій та роз’яснень з практичного застосування законодавства про порядок вирішення КТС(К).

Працівники Відділення приймали участь у всіх засіданнях примирних органів, оформленні угод, протоколів й відповідних документів щодо вирішення зареєстрованих КТС(К), здійснювали всебічний правовий супровід.

Заборгованість із виплати заробітної плати, яка станом на 01.10.2018 року загалом по області склала 16,3 млн. грн. протягом кварталу збільшилась на 29 %, що є негативним фактором.

Негативна дія заборгованості підприємств із виплати заробітної плати  є основним конфліктогенним чинником, що призводить до дестабілізації стану СТВ. Станом на 01.10.2018 року заборгованість була наявна на 26 великих та середніх підприємствах (установах, організаціях) області, які відповідно звітують в органи статистики. На м. Херсон доводиться 14 підприємств із боргом по виплаті заробітної плати.

Відділення сприяло усуненню 40 чинників дестабілізації стану СТВ на доконфліктній стадії, що виникли на 20 підприємствах з середньообліковою кількістю 2437 особи штатних працівників.

З метою своєчасного реагування на ускладнення стану СТВ та виникнення конфліктних ситуацій у колективах, захисту прав найманих працівників Відділенням за звітний період взято на облік 10 конфліктних ситуацій. 

Упродовж 9 місяців 2018 року знято 13 конфліктних ситуацій, які перебували на обліку Відділення.

За результатами проведеної роботи 1864 найманим працівникам погашена заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 7,6 млн. грн.   

Вживаються заходи щодо поглиблення оперативної та ефективної взаємодії Відділення з адміністрацією підприємств, що залишаються на обліку, з метою запобігання виникненню КТС(К).

         Наприкінці виступу Бойко В.В. наголосила, що здійснення постійного контролю фахівцями Відділення за виконанням роботодавцями вимог чинного законодавства про працю дозволили усунути та певним чином зменшити негативну дію основного дестабілізуючого чинника загострення стану СТВ між сторонами – заборгованості із виплати заробітної плати, що віднайшло своє пряме відображення на поліпшенні та стабілізації соціального клімату в окремих колективах підприємств, установ, організацій Херсонської області.