23 липня 2018 року відбулося засідання тимчасової комісії з питань контролю за станом погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) у Корабельному районі м. Херсона. У роботі комісії в якості члена комісії взяв участь в. о. начальника відділення НСПП в Херсонській області Мирошниченко В.Ю.

До порядку денного засідання були включені питання:

  • погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) та інших соціальних виплат;
  • дотримання роботодавцями законодавства про оплату праці в обсягах, передбачених законодавством;
  • наповнення міського бюджету та бюджету Пенсійного фонду України.

На засідання комісії було запрошено керівників 2 підприємств, на яких станом на 01.07.2018 р. допущено виникнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах на суму 2788,5 тис. грн., керівників 10 підприємств, на яких допущено виникнення заборгованості з ЄСВ на загальну суму 1741,3 тис. грн., керівників 6 підприємств, на яких заробітна плата виплачується у розмірі, меншому за мінімальний, керівника 1 підприємства, на якому допущено виникнення заборгованості із виплати заробітної плати на загальну суму 176,0 тис. грн.,

З пояснювальною інформацією виступили керівники підприємств-боржників: Херсонський державний завод «Палада», ПАТ «Херсонський завод карданних валів», ПАТ «Херсонський «Торгрічтранс», ТОВ «Херсонський завод спортивного обладнання», ТОВ «Нафтотранссервіс», ТОВ «Акос-Херсон», ТОВ «Святослав», ТОВ «ВІДЕВ», ТОВ «Будівельно-проектне підприємство «Україна», ОСББ «Життя», ОСББ «Проспект Святих Кирила та Мефодія», Будинковий комітет «Петренко,79», ПП «Комплектавтодор», Приватна фірма «Оптіма», ФОП Локтєв М.І., ФОП Остапенко І.Г., ФОП Палій Т.В., які надали пояснення щодо причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до ПФУ, недотримання законодавства про працю та заходів, які планується вжити для усунення порушень прав найманих працівників та вимог чинного законодавства.

Результатом спільної роботи членів тимчасової комісії станом на 19.07.2018 р. є погашення зі сплати єдиного соціального внеску на 2 підприємствах на загальну суму 808,9 тис. грн.

В. о. начальника відділення НСПП в Херсонській області Мирошниченко В.Ю. поінформував присутніх про заходи впливу на керівників підприємств з метою недопущення конфліктних ситуацій у колективах, де вчасно не виплачується заробітна плата, або виплачується у розмірах, менших мінімальних. Звернув увагу членів комісії та присутніх, що на сьогодні є необхідною активізація заходів впливу органів державної влади та місцевого самоврядування з метою забезпечення насамперед захисту прав найманих працівників відповідно до чинного законодавства України.