16 липня 2018 року фахівцями відділення НСПП в Херсонській області (далі-Відділення) проведена нарада із представниками підприємств та організацій, на яких у 2018 році Відділення сприяло вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі-КТС(К)).

На зазначений захід були запрошені представники ТОВ «Авто-Електромаш», ФОП Голеня С.І, ФОП Сокол С.В.

На початку наради в.о. начальника Відділення В. Мирошниченко подякував присутнім за співпрацю та зазначив, що протягом січня – червня 2018 року Відділення сприяло вирішенню 20 КТС(к), зокрема 12 між найманими працівниками структурних підрозділів ТОВ «Авто-Електромаш» та ТОВ «Авто-Електромаш», 5 між найманими працівниками структурних підрозділів ФОП Голеня С.І. та ФОП Голенею С.І та 3 між найманими представниками структурних підрозділів ФОП Сокол С.В. та ФОП Сокол С.В.

Вирішення зазначених КТС(К) проводилось шляхом проведення 33 засідань примирних комісій і 33 узгоджувальних зустрічей. На даний час усі КТС(К) зняті з реєстрації як вирішені.

Працівниками Відділення постійно надавалися необхідні консультації та роз’яснення з практичного застосування законодавства про порядок вирішення КТС(К). Керівництво Відділення приймало участь у засіданнях примирних органів, оформленні угод, протоколів з вирішення зареєстрованих КТС(К), здійснювало всебічний правовий супровід.

Робота Відділення по забезпеченню врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин не зводилася лише до констатації порушень діючого законодавства. Відділенням постійно пропонувалися конкретні заходи, здійснення яких сприяло покращенню ситуації.

Досягнення позитивних результатів у вирішенні КТС(К) можливе лише завдяки налагодженню плідної взаємодії із сторонами соціально-трудових відносин.

В свою чергу, представник ТОВ «Авто-Електомаш» Л. Крутова подякувала фахівцям Відділення за проведену роботу та зауважила, що керівництвом підприємства така співпраця оцінується дуже високо.

Звернула увагу, що КТС(К) на «Авто-Електомаш» реєструвалися НСПП у 2012-2014 та 2016-2017 роках і це завжди дозволяло стабілізувати ситуацію на підприємстві та досягти продуктивного діалогу між керівництвом та найманими працівниками.

За підсумками наради було прийнято рішення щодо необхідності проведення фахівцями Відділення семінарів із питань трудового законодавства для найманих працівників найближчим часом.