17 липня 2018 року в приміщенні Херсонської облдержадміністрації відбулося засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Комісія), в якому взяв участь      в. о. начальника відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення)  В. Мирошниченко.

До порядку денного засідання були включені питання:

1. Дотримання трудового законодавства та вжиття заходів щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємств:

•        ДП «Скадовський морський торговельний порт»;

•        Відокремлений підрозділ «Каховський судноплавний шлюз»  ДП водних шляхів «Укрводшлях».

2. Про стан виконання Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та погашення боргів із виплати заробітної плати працівникам підприємства-банкрута  ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод».

В. о. начальника Відділення В. Мирошниченко повідомив членів комісії, що стан справ на вищезазначених підприємствах перебуває на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Фахівцями Відділення було проведено 26 узгоджувальних зустрічей з керівництвом та представниками найманих працівників зазначених підприємств.

Станом на 01.07.2018 року сума заборгованості із виплати заробітної плати на ДП «Скадовський морський торговельний порт»  становить 269,7 тис. грн, на ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» - 4,665,5 тис грн. За оперативною інформацією Відділення заборгованість із виплати заробітної плати на відокремленому підрозділі  «Каховський судноплавний шлюз» ДП водних шляхів «Укрводшлях» погашена в повному обсязі.

За результатами засідання рекомендовано ДП «Скадовський морський торговельний порт» та ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод»:

•        оптимізувати штати підприємств;

•        провести аналіз витрат на утримання адміністративно-господарського апарату підприємств, легкового автотранспорту, інших витрат невиробничого характеру та прийняти рішення щодо їх скорочення і спрямування на погашення заробітної плати працівникам;

•        переглянути доцільність виплат по інших платежах, віддавши перевагу спрямуванню додаткових коштів на першочергове погашення заборгованості із виплати заробітної плати;

•        активізувати пошук партнерів-споживачів продукції та інвесторів для забезпечення стабільного фінансування діяльності підприємств у достатніх обсягах.

           Крім того, В. Мирошниченком проведена робоча нарада з працівниками Відділення, на якій прийнято рішення звернутися до керівництва Департаменту інвестиційної та промислової політики облдержадміністрації, управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації щодо спільного виїзду на підприємства та розробки заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.