22 червня 2018 року відбулася узгоджувальна зустріч, на якій обговорювалися шляхи вирішення питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати 59 найманим працівникам відокремленого підрозділу «Каховський судноплавний шлюз» державного підприємства водних шляхів «Укрводшлях» у розмірі 415,4 тис. грн.

На зустрічі були присутні: виконуючий обов’язки начальника державного підприємства водних шляхів «Укрводшлях» Д. Шершньов, начальник відокремленого підрозділу «Каховський судноплавний шлюз» С. Добрянський, голова первинної профспілкової організації Г. Білоус, начальник відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) В. Бойко.

Д. Шершньов зазначив, що ситуація із заборгованістю по виплаті заробітної плати пов’язана із відсутністю з початку бюджетного року на підприємстві затвердженого паспорту бюджетної програми, яким передбачене фінансування заробітної плати у ВП «Каховський судноплавний шлюз». На жаль, поданий в установленому порядку в січні місяці паспорт бюджетної програми досі знаходиться на затвердженні, що і призводить до поточної заборгованості із виплати заробітної плати.

Водночас, керівництво державного підприємства водних шляхів «Укрводшлях» вживає усі необхідні заходи для своєчасної виплати заробітної плати працівникам та недопущення зростання заборгованості.

Як зазначив начальник відокремленого підрозділу «Каховський судноплавний шлюз» С. Добрянський, на початок червня поточного року заборгованість із виплати заробітної плати працівникам погашена в сумі 128,0 тис. грн. Але у зв’язку із скрутним становищем на підприємстві станом на 22 червня 2018 року існує заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 287,4 тис. грн. З метою інформування щодо поточного фінансового стану в подальшому до Відділення буде надаватись у вказані строки повна інформація.

В. Бойко поінформувала присутніх на узгоджувальній зустрічі, що з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) стан справ у відокремленому підрозділі «Каховський судноплавний шлюз» державного підприємства водних шляхів «Укрводшлях» знаходиться на контролі та взято на облік Відділенням згідно із наказом від 18.05.2018 року №19. Також зазначила, що Відділенням постійно порушуються питання необхідності погашення заборгованості із виплати заробітної плати трудовим колективам Херсонщини шляхом направлення листів та ініціювання проведення узгоджувальних зустрічей.

З метою вирішення питання щодо виплати заробітної плати найманим працівникам відокремленого підрозділу «Каховський судноплавний шлюз» державного підприємства водних шляхів «Укрводшлях» Відділенням буде підготовлено відповідного листа до голови Херсонської облдержадміністрації.