Відповідно до Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21 липня 2011 року № 73, комісією відділення НСПП в Херсонській області (далі-Комісія) здійснено оцінку відповідності критеріям репрезентативності Херсонської обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення та Херсонської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до відповідних органів соціального діалогу.

Відповідно до наданої заявниками інформації, до складу Херсонської обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення входять 14 профспілкових організацій, кількість членів яких складає  2563 особи.

За даними Головного управління статистики у Херсонській області кількість зайнятого населення по виду економічної діяльності: «Промисловість» за 2016 рік становила 39,8 тис. осіб, «Діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – 4, 2 тис осіб.

До складу Херсонської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України входять 5 профспілкових організацій, кількість членів яких складає 1304 особи.

Відповідно до інформації Головного управління статистики у Херсонській області кількість зайнятого населення по виду економічної діяльності: «Охорона здоров’я та надання соціальної допомоги» за 2016 рік становила 25,7 тис. осіб.

На підставі висновків Комісії, керівництвом відділення НСПП в Херсонській області прийнято рішення, згідно з яким Херсонська обласна організація профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення та Херсонська обласної організація профспілки працівників соціальної сфери України визнані такими, що відповідають критеріям репрезентативності на територіальному рівні.

13 червня 2018 року в урочистій обстановці керівництву вищевказаних профспілкових організацій були вручені відповідні свідоцтва.