В рамках взаємодії відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) та управління транспорту та зв’язку Херсонської облдержадміністрації (далі – Управління) на підставі Угоди про співпрацю 24 травня 2018 року в приміщенні Херсонської облдержадміністрації (далі – ОДА) відбулася спільна нарада за участю представників Відділення та Управління щодо стану справ на підприємствах авіаційного транспорту Херсонщини.

Начальник Управління В. Соценко зазначив, що важливим інфраструктурним проектом, який реалізується завдяки активній позиції голови ОДА А.Гордєєва та депутатів обласної ради, є Міжнародний аеропорт «Херсон» (далі – Аеропорт).

Аеропорт має всі сертифікати для виконання внутрішніх та міжнародних авіарейсів.

У 2017 році продовжено роботу, спрямовану на підвищення авіаційної безпеки, забезпеченню комфортних умов для пасажирів та залученню до роботи нових авіакомпаній.

На фінансування заходів з розвитку Аеропорту спрямовано 4,1 млн грн коштів обласного бюджету, а також 4,4 млн грн власних коштів авіапідприємства.

Аеропорт налагодив співпрацю з авіакомпаніями: «Міжнародні Авіалінії України», «TurkishAirlines», «Браво», «АНДА ЕЙР», «ЯНЕЙР», «Українські вертольоти».

Підтвердженням ефективної роботи Аеропорту є те, що мешканці та гості області мають можливість скористатися щоденними регулярними авіаційними рейсами до м. Київ та Стамбул (Туреччина), а також чартерними рейсами до м. Шарм-еш-Шейх (Єгипет), Анталія, Даламан (Туреччина) та Люблін (Польща).

У 2017 році через Аеропорт перевезено понад 100,0 тис. пасажирів, що є рекордним показником з часу відновлення його авіаційної діяльності.

У 2017 році завершено реалізацію проекту «Відновлювальні роботи покриття РД-1, РД-2, перону в аеропорту «Херсон» – реконструкція». Загальна кошторисна вартість робіт складала 98 224,0 тис. грн.

Реалізація проекту дозволила Аеропорту підвищити авіаційну безпеку, забезпечити відстій великотоннажних повітряних суден та стати більш привабливим для авіакомпаній з метою розширення географії польотів.

На сьогодні підготовлено інвестиційний проект «Встановлення світлосигнальної системи ВВІ-1 на аеродромі Аеропорту», який може реалізуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2018 році. Загальна вартість проекту складає 53,4 млн грн, з них співфінансування з обласного бюджету – 5,3 млн грн. Також розробляється проект з реконструкції злітно-посадкової смуги аеропорту.

Начальник Відділення В. Бойко подякувала за змістовну інформацію та зазначила, що на території області також існує проблемне підприємство авіаційного транспорту – ДАК «Херсон-Авіа». Протягом трьох років ДАК «Херсон-Авіа» нарощує заборгованість із виплати заробітної плати трудовому колективу. Станом на 24.05.2018р. борги по заробітній платі на підприємстві складають 802,6 тис. грн., заборгованість з податків та інших обов’язкових платежів – 1566,0 тис. грн.

ДАК «Херсон-Авіа» знаходиться на контролі Відділення з 2015 року з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту). На сьогодні завдяки спільній співпраці Відділення та підприємства стан соціально-трудових відносин у трудовому колективі ДАК «Херсон-Авіа» є стабільним.

В. Бойко звернула увагу присутніх на нараді, що керівництвом Відділення неодноразово порушувалося питання перед головою Херсонської облдержадміністрації, головою обласної ради, Херсонським міським головою про необхідність термінового погашення заборгованості із виплати заробітної плати трудовому колективу підприємства шляхом направлення листів та особистих зустрічей з очільниками області та міста.

Начальник Відділення запропонувала у найближчий термін провести нараду із запрошенням керівництва ДАК «Херсон-Авіа» та представників Херсонської обласної ради з метою розробки спільних дієвих заходів, направлених на збереження діяльності підприємства.