Ліквідація існуючої заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам трудових колективів підприємств Херсонщини та їх соціальний захист при досягненні пенсійного віку є спільним завданням відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) та органів місцевого самоврядування. Зазначені питання постійно розглядаються на засіданнях комісій по контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення) при виконавчих органах районних у м. Херсоні рад.

Начальник Відділення В. Бойко є членом комісій при виконавчих комітетах Суворовської, Дніпровської та Корабельної районних у м. Херсоні рад, протягом квітня 2018 року вона приймала участь у засіданнях зазначених органів.

На комісії було запрошено керівників 2 підприємств, на яких допущено виникнення заборгованості із виплати заробітної плати на загальну суму 2913,1 тис. грн., керівника 1 підприємства, на якому допущено виникнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах на суму 863,3 тис. грн., керівників 22 підприємств, на яких допущено виникнення заборгованості з ЄСВ на загальну суму 234,3 тис грн., керівників 27 підприємств, на яких заробітна плата виплачується у розмірі, меншому за мінімальний.

Комісіями було заслухано керівників підприємств, які надали пояснення щодо причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до ПФУ, недотримання законодавства про працю та заходів, які планується вжити для усунення порушень прав найманих працівників та вимог чинного законодавства.

В. Бойко виступала на всіх засіданнях зі змістовними доповідями та наголошувала на необхідності підвищення контролю за виконанням керівниками підприємств вимог законодавства про працю.

Під час обговорень вносились пропозиції щодо плану подальших дій для виконання вимог законодавства, що сприятиме покращенню стану соціально-трудових відносин у трудових колективах.

Результатом спільної роботи членів комісій є погашення боргів із виплати заробітної плати на 2 підприємствах на загальну суму 2913,1 тис. грн. та сплата заборгованості з ЄСВ на 12 підприємствах на загальну суму 45,6 тис. грн.

Погашення заборгованості із заробітної плати та її своєчасна виплата на економічно активних підприємствах забезпечить зняття соціальної напруги в трудових колективах, зазначила В. Бойко й поінформувала членів комісії про заходи, які в межах повноважень вживаються Відділенням з метою вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню.