24 квітня 2018 року в приміщенні Херсонської обласної державної адміністрації (далі – ОДА) відбувся обласний семінар на тему: «Актуальні питання підготовки проектів до Державного фонду регіонального розвитку (далі – ДФРР) та використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ) Херсонської області».

На семінарі були присутні керівники Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА, управління регіональної політики ОДА, Департаменту соціального захисту населення ОДА, представники ОТГ Херсонської області. У роботі семінару також взяла участь начальник відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) В. Бойко.

Відкрив семінар голова Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Д. Бутрій, якій поінформував присутніх, що вже третій рік поспіль держава виділяє кошти на розвиток інфраструктури ОТГ та реалізацію відповідних проектів за рахунок коштів ДФРР.

Д. Бутрій також зазначив, що керівники ОТГ повинні подати на розгляд Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі – Міністерство) проектні заявки для реалізації їх у громадах у 2019 році за рахунок коштів ДФРР у термін до 17 червня поточного року.

Заступник директора Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА І. Пшенична більш детально розповіла учасникам семінару про процедуру роботи з ДФРР, його нормативно-правову базу, порядок підготовки, подання, оцінки та впровадження проектів.

І. Пшенична звернула увагу, що головною вимогою Міністерства у реалізації проектів є сприяння подальшому розвитку ОТГ і створенню нових робочих місць.

Заступник начальника управління регіональної політики ОДА І. Родіонова зауважила, що у поточному році для всіх ОТГ Херсонської області заплановане виділення коштів на субвенцію для розвитку інфраструктури  у сумі 80 млн грн, тоді як у 2017 році зазначена сума становила 53,1 млн грн.

Також у ході роботи учасники семінару обговорили особливості підготовки елементів проектної заявки, навели приклади проектів місцевого та регіонального розвитку, а також поділилися ідеями проектів, які можуть бути поданими ОТГ на фінансування за рахунок коштів ДФРР.

      Після завершення роботи семінару відбулася зустріч начальника Відділення В. Бойко із головою Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Д. Бутрієм, на якій були обговорені основні напрями співпраці з метою забезпечення створення додаткових робочих місць в ОТГ за рахунок реалізації проектів ДФРР.