16 квітня 2018 року за ініціативи начальника відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В. (далі – Відділення) відбулася нарада за участю працівників Відділення і управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради (далі – Управління) з розгляду ситуації, що склалася на ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» та ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод».

Бойко В.В. зазначила, що з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) стан справ на ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» взято на облік згідно із наказом Відділення від 19.04.2017 р. № 17. На момент видання наказу на підприємстві існувала заборгованість по виплаті заробітної плати  295 найманим працівникам.

Згідно зі статистичними даними, станом на 01.04.2018 р. заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» становить 156,7 тис. грн.  Підприємство визнано банкрутом та призначено арбітражного керуючого Данілова А.І.

ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод» також визнано банкрутом та призначено арбітражного керуючого Глуховського О.Ю. Згідно зі статистичними даними, станом на 01.04.2018 р. заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам становить 442,2 тис. грн.

Відділенням направлялися листи Новокаховському міському голові, ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод», ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод», проводилися узгоджувальні зустрічі з метою забезпечення стабілізації стану соціально-трудових відносин.

Начальник Управління Стоянчук О.М. поінформувала присутніх на нараді, що фахівці опікуються ситуацією на підприємствах та на даний час питання щодо ліквідації боргів у повному обсязі знаходяться на постійному контролі органів місцевого самоврядування.

За інформацією начальника Управління Стоянчук О.М. у 2018 році проводиться робота щодо сприяння зменшенню соціальної напруги в суспільстві, поліпшенню стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та їх своєчасному вирішенню, створенню умов для проведення соціального діалогу в конструктивному руслі.

У роботі наради також взяла участь завідувач інформаційно-консультаційного центру НСПП (далі – Центр) в місті обласного значення Нова Каховка – спеціаліст відділу з питань праці, соціально-трудових відносин та господарської діяльності Новокаховської міської ради   Філіппова С.Г.

Завідувач Центру повідомила учасникам наради, що за перший квартал 2018 року питання соціально-трудових відносин в колективах найманих працівників більшої частини підприємств, установ, організацій м. Нова Каховка характеризувалася позитивно. В результаті проведеної роботи постійно надавалася інформаційно-консультаційна допомога трудовим колективам, роботодавцям та профспілковому активу.

За результатами наради було прийнято рішення детально опрацювати, в межах компетенції, фахівцями Управління та Відділення можливі шляхи усунення чинників дестабілізації соціально-трудових відносин на підприємствах та внести пропозиції, а також надалі проводити спільні зустрічі з метою визначення конкретних строків виплати заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств.