28 лютого 2018 року в приміщенні Будинку профспілок відбувся обласний семінар Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок (далі – Херсонська облміжпрофрада) з питань укладання колективних договорів та угод.

Для участі у семінарі були запрошені голови членських організацій Херсонської облміжпрофради, голови районних, міських координаційних рад профспілок, голови первинних профорганізацій, голова Херсонської обласної організації роботодавців та соціальні партнери.

            Сторони обговорили перспективи спільної роботи на 2018 рік, зокрема надання правової допомоги сторонам трудових відносин в галузі законодавства про працю, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та своєчасному їх вирішенню.

Взаємодія сторін соціального партнерства є складовою діяльності відділення Національної служби посередництва і примирення в Херсонській області (далі – Відділення). Одним із таких партнерів є Херсонська обласна міжгалузева рада профспілок. Для координації зусиль, направлених на сприяння покращенню стану соціально-трудових відносин і правового врегулювання розбіжностей, між Відділенням і Херсонською облміжпрофрадою укладено Угоду про співпрацю

На семінарі виступила начальник Відділення Бойко В.В., яка поінформувала присутніх про результати роботи Відділення за 2017 рік. Окрему увагу було приділено виконанню на Херсонщині Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та укладанню колективних договорів на підприємствах міст і районів області в 2018 році.

У своєму виступі Бойко В.В. звернула увагу голів обласних галузевих профспілок на необхідність активізації роботи щодо оцінки відповідності критеріям репрезентативності на територіальному рівні тих профспілкових організацій, які зволікають з цим. Заступник голови Херсонської облміжпрофради Бігун Л.М. підтримала виступ Бойко В.В. та наголосила, що з 20 профспілкових організацій, що входять до складу облміжпрофради, лише 9 звернулися до Відділення та отримали відповідні свідоцтва.

У ході обговорення питань начальник Відділення наголосила, що основним завданням Національної служби посередництва і примирення є сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню КТС(К) на підприємствах, в установах, організаціях області та прогнозування ймовірності їх виникнення.

Профспілки тісно взаємодіють з Відділенням щодо попередження виникнення КТС(К) та їх врегулювання. Практика роботи свідчить, що у більшості випадків врегулювання розбіжностей, які виникають між найманими працівниками та роботодавцями, досягаються завдяки активним діям справжніх профспілкових лідерів.

Взаємодія Відділення з Херсонською облміжпрофрадою підтверджується тим, що всі питання, які виникають внаслідок напруження стану соціально-трудових відносин на підприємствах, вивчаються спільно з виходом на місця.

Начальник Відділення запропонувала головам профспілок оперативно надавати інформацію про маючі місце порушення як трудового законодавства, так і Закону України «Про колективні договори і угоди», а саме несвоєчасне укладання колективного договору та виконання положень діючих договорів.

Таким чином, активна участь всіх сторін соціального партнерства, у тому числі і профспілок, по захисту людей праці, є головними спільними завданнями профспілкових комітетів підприємств, установ, організацій області та Відділення й запорукою соціального спокою на Херсонщині.

         Підводячи підсумки роботи заступник голови Херсонської облміжпрофради Бігун Л.М. відзначила, що створений механізм співпраці сприяє зниженню соціальної напруги на підприємствах, де створено профспілкові організації, підвищенню правової культури сторін соціально-трудових відносин, їх поінформованості щодо запобігання виникненню КТС(К), порядку вступу в КТС(К) та процедури його вирішення.