9 лютого 2018 року в приміщенні Херсонської ОДА відбулась робоча зустріч керівника апарату Херсонської ОДА В. Клюцевського та начальника відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) В. Бойко.

Під час зустрічі В. Бойко поінформувала керівника апарату Херсонської ОДА про результати роботи Відділення за 2017 рік.

В.Бойко зазначила, що Відділення у 2017 році здійснювало цілеспрямовану роботу щодо сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин (далі – СТВ), запобігання виникненню та своєчасному вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі - КТС (К)), здійснення посередництва й примирення при вирішенні КТС (К), забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам на підприємствах, в установах та організаціях області, виконання на Херсонщині Законів України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та «Про соціальний діалог в Україні».

         Основним чинником загострення стану СТВ на підприємствах та в установах Херсонської області є питання виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї.

         Начальник Відділення також зауважила, що протягом 2017 року Відділення сприяло вирішенню 20 КТС (К) на 5 підприємствах, у яких 285 найманими працівниками було висунуто 20 вимог. За сприяння Відділення було вирішено 8 КТС (К) та задоволено 8 вимог найманих працівників.

         Крім того Відділення здійснювало заходи щодо усунення 58 чинників, що призвели до ускладнення стану СТВ у 39 випадках на 38 підприємствах. За сприяння Відділення протягом 2017 року врегульовано та знято з обліку 19 випадків дестабілізації стану СТВ.

         На зустрічі було обговорено стан СТВ на підприємствах агропромислового комплексу області та констатовано, що на сьогодні помітно збільшилась кількість проблем в галузі. Зокрема, різке здороження матеріально-технічних ресурсів, недостатність фінансування державних підприємств призводять до занепаду аграрного сектору економіки, впливають на зменшення показників сільгоспвиробництва.

         Це, в свою чергу, погіршує фінансові показники підприємств, призводить в окремих випадках до появи заборгованості із виплати заробітної плати, спричиняє збільшення її розміру, і, як наслідок, ускладнює стан СТВ в колективах підприємств.

         В.Бойко поінформувала про те, що Відділенням спільно з інформаційно-консультаційними центрами НСПП в районах та містах обласного значення постійно проводиться моніторинг стану СТВ на підприємствах агропромислового комплексу. В разі існування дестабілізаційних чинників оперативно вживаються заходи із запобігання виникненню КТС (К), надаються консультації та роз'яснення сторонам соціально-трудових відносин.

         Крім того, начальник Відділення повідомила про складний фінансовий стан підприємств агропромислового комплексу у 2017 році. Фінансування, яке здійснюється із державного бюджету, зменшено майже вдвічі.

         За результатами зустрічі були обговорені питання взаємодії Херсонської ОДА та Відділення щодо сприяння зменшенню соціальної напруги в трудових колективах підприємств, установ та організацій, стабілізації та поліпшення стану СТВ, запобігання виникненню КТС(К), страйків і акцій протестів та своєчасного їх вирішення.