26 січня 2018 року відбулася нарада Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України щодо пенсійного забезпечення працівників даної сфери за вислугу років та розвитку соціального діалогу на території Херсонської області. В рамках співпраці на нараду була запрошена начальник відділення НСПП в Херсонській області В. Бойко.

Доповідачами  зазначено, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р. №2148 були відмінені пенсії за вислугу років (крім артистів театрів та інших театрально-видовищних підприємств і колективів). Право на пенсію за вислугу років збережено тільки тим особам, які на день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій»,  тобто станом на 11 жовтня 2017 року, мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення такої пенсії, передбачений статтями 52, 54 і 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення». При цьому, умови праці працівників, які користувалися правом на пенсію за вислугу років до 11.10.2017 р., не змінилися. Однак на робочих місцях таких працівників, як і раніше, присутні фактори, що призводять до втрати професійної придатності до настання пенсійного віку. На теперішній час Мінсоцполітики за участю інших міністерств і відомств напрацьовуються законодавчі пропозиції щодо запровадження професійної пенсійної системи.

В. Бойко у виступі висвітлено питання забезпечення здійснення соціального діалогу, зокрема проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців на територіальному рівні відповідно до положень Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та Порядку  оцінки   відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін  профспілок  та  організацій  роботодавців, затвердженим наказом Національної служби посередництва і примирення від 21.07.2011 року № 73. Наголошено на важливості проведення роз’яснювальної роботи з метою підвищення рівня обізнаності сторін соціального діалогу та зазначено, що на сьогодні 12 галузевих профспілок та організацій роботодавців визнано такими, що відповідають критеріям репрезентативності на територіальному рівні.  Присутнім також надано інформацію щодо переліку необхідних документів та порядку їх подання, розгляду, вивчення та прийняття відповідного рішення для підтвердження репрезентативності обласних галузевих професійних спілок.