Порушення  трудового законодавства або взагалі виникнення будь-яких непорозумінь негативно позначаються на соціально-трудових відносинах між найманими працівниками та роботодавцями, що може мати наслідком виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС (К)).

Практика роботи відділення НСПП в Херсонській області  (далі – Відділення) дозволила у багатьох випадках своєчасно врегулювати соціально-трудові відносини, мінімізувати економічні та матеріальні втрати у трудових колективах, попередити страйки, протизаконні припинення роботи.

З цією метою Відділенням відпрацьовується та вдосконалюється система сприяння вирішенню та запобігання виникненню КТС (К) починаючи з моніторингу, вивчення ситуації на місцях, надання дієвих рекомендацій тощо.

Прикладом такої роботи Відділення можна вважати зареєстровані НСПП КТС (К) на ТОВ «Авто-Електромаш».

 З вересня 2017 року Відділення сприяло вирішенню 12 КТС (К)  між найманими працівниками відділу матеріально-технічного забезпечення, відділу технічного контролю, енерго-механічної служби, інструментального цеху, механічного цеху, охорони, пресового цеху, складального цеху, служби бухгалтерського обліку, технічного відділу, транспортного цеху, цеху з виробництва автомобільних фільтрів ТОВ «Авто-Електромаш» та адміністрацією ТОВ «Авто-Електромаш».

З моменту реєстрації КТС (К) начальник Відділення Бойко В.В. та заступник начальника Відділення Мирошниченко В.Ю. були присутні на всіх примирних процедурах,  підтримували постійний зв'язок із сторонами КТС (К) та надавали необхідну консультаційну допомогу.

12 вересня 2017 року відбулися узгоджувальні зустрічі між сторонами КТС (К), на яких були підписані угоди про створення примирних комісій (далі – Комісії). Сторони домовились до складу Комісій делегувати по три представники.

14 вересня 2017 року проведено перші засідання Комісій, в ході яких представники найманих працівників зауважили про необхідність виконання вимог КТС (К). Представниками роботодавця було озвучено прохання адміністрації підприємства щодо перенесення розгляду питання на іншу дату. За результатами обговорення сторони КТС (К) дійшли згоди про проведення засідань Комісій в інший термін.

20 жовтня 2017 року на узгоджувальних зустрічах представники найманих працівників наголосили на виконанні їх вимог.  Представники роботодавця повідомили про рішення керівництва щодо виконання даних вимог у грудні 2017 року.

 27 грудня 2017 року  представниками роботодавця надані для розгляду проекти рішення керівництва підприємства щодо виконання вимог найманих працівників.

На засіданнях Комісій 17 січня 2018 року представники найманих працівників повідомили про задоволення вимог, що стали підставами для виникнення КТС (К).

За результатами обговорення Комісіями прийняті рішення звернутися до Відділення для зняття КТС (К) з реєстрації як вирішених.

17 січня 2018 року Відділенням зареєстровані повідомлення про прийняття Комісіями рішень про припинення КТС (К) як вирішених. Того ж  дня НСПП вищенаведені КТС (К) зняті з реєстрації.

Члени Комісій висловили вдячність працівникам Відділення за плідну співпрацю, надання необхідних консультацій, роз’яснень, рекомендацій, активну та послідовну діяльність по забезпеченню конструктивного діалогу при вирішенні КТС (К).