З метою забезпечення додержання законодавства про працю, в рамках взаємодії відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) з органами місцевого самоврядування 16 січня 2018 року відбулася спільна нарада за участю працівників Відділення та управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради (далі – Управління).

У роботі наради також взяла участь завідувач інформаційно-консультаційного центру НСПП (далі – Центр) в місті обласного значення Нова Каховка – спеціаліст відділу з питань праці, соціально-трудових відносин та господарської діяльності Новокаховської міської ради  Філіппова С.Г.

Завідувач Центру повідомила учасників наради, що за період 2017 року питання соціально-трудових відносин в колективах найманих працівників суттєвої частини підприємств, установ, організацій м. Нова Каховка характеризувалась позитивно. В результаті проведеної роботи постійно надавалася інформаційно-консультаційна допомога трудовим колективам, роботодавцям та профспілковому активу.

За статистичними даними станом на 20 грудня 2017 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по м. Нова Каховка складає  156,7 тис. грн., яку утворює одне підприємство, а саме:  ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод».

18 січня 2017 року господарський суд Херсонської області визнав ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» банкрутом та призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Данілова А.І.

         За інформацією начальника Управління Стоянчук О.М., питання щодо ліквідації боргів у повному обсязі на підприємствах міста знаходиться на постійному контролі органів місцевого самоврядування. Управлінням у 2018 році буде проводитися робота щодо сприяння зменшенню соціальної напруги в суспільстві, поліпшенню стану соціально-трудових відносин, запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та їх своєчасному вирішенню, створенню умов для проведення соціального діалогу в конструктивному руслі.

         За результатами наради керівництвом Відділення та Управління було вирішено провести у лютому 2018 року спільну зустріч з арбітражним керуючим-ліквідатором ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» з метою визначення конкретних строків виплати заборгованості із заробітної плати 295 найманим працівникам підприємства.