19 вересня 2017 року в приміщенні Херсонської облміжпрофради відбулися семінар-нарада та «круглий стіл» в рамках проведення триденного навчання профактиву державних установ Херсонської області. У зазначених заходах взяли участь голова Професійної спілки працівників державних установ України (далі – Профспілка) Ю. Піжук, голова Херсонської обласної державної адміністрації (далі –  облдержадміністрація) А. Гордєєв, начальник відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) В. Бойко та голова Херсонської обласної організації Профспілки Л. Татаринова.

          «Херсонщина, як взірець розвиненого громадянського суспільства, повинна мати власну первинну профспілкову організацію, яка буде опікуватися усіма питаннями трудової діяльності й соціальної захищеності державних службовців. Зважаючи на активність проведення реформи децентралізації, сьогодні профспілки відіграють дуже важливу роль в системі формування місцевого самоврядування»,  - зазначив у своєму виступі голова Профспілки Ю. Піжук.      

          Голова облдержадміністрації А. Гордєєв повністю підтримав позицію керівника Профспілки та зазначив, що державні службовці повинні отримувати гідну заробітну платню та мати юридичний і соціальний захист.

            Начальник Відділення В. Бойко наголосила, що тільки соціальний діалог між профспілками та владою спроможний вирішити нагальні проблеми найманих працівників, у тому числі й державних службовців.

На семінарі – нараді було укладено Меморандум між Профспілкою та Херсонською облдержадміністрацією з метою консолідації зусиль, спрямованих на захист соціально-економічних і трудових прав працівників підприємств, установ та організацій Херсонської області, де діють організації Профспілки працівників державних установ України, поглиблення взаємодії в питаннях збереження єдності та цілісності членських організацій Профспілки.

           Голова Херсонської обласної організації Профспілки Л. Татаринова у своєму виступі зауважила, що підписання даного Меморандуму є частиною соціального діалогу, який є нормою для європейських держав, і Україна повинна вчитися налагоджувати такі відносини.

Після підписання Меморандуму сторони вирішили, що найближчим часом розроблять план заходів для спільної роботи, який без сумніву буде реалізований завдяки успішному соціальному діалогу з обласною владою та діяльності профспілкового активу області.