Ліквідація існуючої заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам трудових колективів підприємств Херсонщини є першочерговим завданням місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування, Відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення), профспілкових організацій. Зазначене питання є постійним предметом розгляду на засіданнях комісій з питань контролю за станом погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) при виконавчих органах районних у м. Херсоні рад.

Протягом серпня 2017 року начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В., яка є членом комісій при виконавчому комітеті Херсонської міської ради, виконавчих комітетах Суворовської, Дніпровської та Корабельної районних у м. Херсоні рад, взяла участь у засіданнях зазначених органів.

На засідання комісій було запрошено керівників 36 підприємств, на яких допущено виникнення заборгованості з ЄСВ та платежів до ПФУ на загальну суму 642,4 тис грн. та керівників 16 підприємств, на яких заробітна плата виплачується у розмірі, меншому за мінімальний.

Зі змістовними доповідями на всіх засіданнях виступала начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В., яка наголошувала на необхідності підвищення контролю та виконанні керівниками підприємств вимог законодавства про працю.

Комісією було заслухано керівників підприємств, які надали пояснення щодо причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до ПФУ, недотримання законодавства про працю та заходів, які планується вжити для усунення порушень прав найманих працівників та вимог чинного законодавства.

Під час обговорень вносились пропозиції щодо плану подальших дій для виконання вимог законодавства, що сприятиме покращенню стану соціально – трудових відносин у трудових колективах.

Результатом спільної роботи членів комісій є погашення заборгованості з виплати заробітної плати на 1 підприємстві у розмірі 25,6 тис. грн. та боргів зі сплати єдиного соціального внеску на 12 підприємствах на загальну     суму 84,4 тис. грн.

За результатами вивчення інформації, отриманої від Херсонської міської ради та районних у м. Херсоні рад фахівцями Відділення додатково проведено відповідну роботу. Так, внаслідок вивчення ситуації на міському комунальному підприємстві "Херсонтеплоенерго» та спілкування з керівництвом і найманими працівниками стан справ на зазначеному підприємстві взято на облік з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Начальник Відділення Бойко В.В. зазначила, що погашення заборгованості із заробітної плати та її своєчасна виплата на економічно активних підприємствах забезпечить зняття соціальної напруги в трудових колективах й поінформувала членів комісії про заходи, які в межах повноважень вживаються Відділенням з метою вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню.