30 серпня 2017 року в приміщенні Херсонської обласної державної адміністрації відбулася колегія за участю голів районних державних адміністрацій, районних рад, міських голів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів державної виконавчої влади. На засідання було запрошено начальника відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В.

         На колегії розглядалися наступні питання:

  1. 1.Про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Херсонської області на 2017 рік за підсумками першого півріччя 2017 року;
  2. 2.Про підсумки роботи місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення виконання місцевих бюджетів області за 6 місяців поточного року;
  3. 3.Про стан готовності навчальних закладів області до роботи у новому 2017/18 навчальному році та опалювальному періоді;
  4. 4.Про стан підготовки агропромислового комплексу області до проведення посіву озимих культур урожаю 2018 року.

Голова Херсонської облдержадміністрації Гордєєв А.А. зазначив, що аналіз реалізації завдань і заходів Програми свідчить про забезпечення наступних позитивних результатів.

Індекс промислової продукції за підсумками січня – червня поточного року склав 103,2%. Збільшено випуск продукції на підприємствах з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції в 1,6 разу, гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 16,5%, виробів з деревини, паперу та поліграфічної діяльності – на 8,9%, одягу, шкіри, виробів зі шкіри – на 2,2%, машинобудування – на 1,2%. Також на 14% зросло постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря.

Протягом першого півріччя 2017 року реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 12766,4 млн. грн., або на 13,2%, більше за відповідний період       2016 року.

Забезпечено позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами –                                        29,7 млн. дол. США проти 22,6 млн. дол. США у січні – травні 2016 року. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 1,4 проти 1,3 за відповідний період минулого року.

Індекс будівельної продукції порівняно з відповідним періодом 2016 року збільшився на 14,9%. Протягом звітного періоду зросло будівництво будівель на 5,7%, у тому числі житлових – на 45,4%, інженерних – на 32,2%.

Оборот роздрібної торгівлі збільшився у порівнянні з першим півріччям                 2016 року на 7% і досяг 8,2 млрд. грн.

Доходи місцевих бюджетів (без трансфертів) та власних надходжень бюджетних установ у січні – червні 2017 року збільшилися проти обсягів відповідного періоду минулого року в цілому по області на 40,8%.

Надходження до бюджету Пенсійного фонду України по області склали                 1146,9 млн. грн. власних коштів (по внесках, які адмініструє Пенсійний фонд України), що становить 152,2% до показника за січень – червень 2016 року. 

Недоїмка по страхових внесках до Пенсійного фонду України зменшилась на 0,1% до показника на початок 2017 року.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників по містах та районах області зросла по відношенню до відповідного періоду 2016 року на 46,2% і склала 5487 грн. Індекс реальної заробітної плати становив 125,6%.

Рівень безробіття населення віком 15 – 70 років зменшився з 12,5% до 12,1% економічно активного населення.

Разом з тим, допущено ряд негативних тенденцій.

Заборгованість із заробітної плати у порівнянні з початком 2017 року збільшилася на 18,9% і станом на 01 липня 2017 року сума боргу                                                склала 11,4 млн. грн. Допущено заборгованість з виплати заробітної плати на                        36 підприємствах Великоолександрівського, Генічеського, Голопристанського, Каланчацького, Каховського, Нововоронцовського, Новотроїцького, Олешківського,  Скадовського районів і міст Херсон, Каховка, Нова Каховка, Гола Пристань.

          За результатами засідання було прийнято низку доручень щодо стабілізації стану економіки в області.

          На колегії голова обласної державної адміністрації Гордєєв А.А. в урочистій обстановці вручив начальнику відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В. подяку Прем’єр - міністра України за вагомий особистий внесок у забезпеченні реалізації сучасної державної політики, високий професіоналізм та сумлінну працю.