Відповідно до частини другої статті 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» підтвердження репрезентативності сторін профспілок здійснюється Національною службою та її відділеннями один раз на п’ять років.

До відділення НСПП в Херсонській області звернулася Херсонська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України  із заявою та відповідними документами щодо підтвердження репрезентативності зазначеної профспілкової організації.

Свідоцтво про оцінку відповідності критеріям репрезентативності Херсонська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України  отримала 15 травня 2012 року.

До складу вищевказаної організації профспілки входять 73 профспілкові організацій, кількість членів яких складає 20482 чол.

За даними Головного управління статистики у Херсонській області, кількість найманих працівників за даними звітності з праці по виду діяльності «Охорона здоров’я та надання соціальної допомоги» по Херсонській області в середньому становила 25.7 тис осіб.

На підставі висновку комісії, керівництвом відділення було прийнято рішення, згідно з яким Херсонська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України  визнана такою, що підтвердила  репрезентативність.

Свідоцтво було вручено керівництву Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України  виконуючим обов’язки начальника В.Ю. Мирошниченком в приміщенні відділення  НСПП в Херсонській області.