Стабілізація стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях Херсонщини – це спільне завдання відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення), місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення Херсонської облдержадміністрації, у Генічеському районі Херсонської області за 2016 рік відбувся приріст заборгованості на 85,3% . З метою забезпечення стабілізації стану соціально-трудових відносин начальником Відділення Бойко В.В. 14-16 червня     2017 року було здійснено виїзд до м. Генічеська для вивчення ситуації на місці та зустрічі з керівництвом району.

В приміщенні райдержадміністрації 14 червня 2017 року було проведено нараду за участю керівництва райдержадміністрації, районної ради, районного відділу статистики та управління соціального захисту населення Генічеської райдержадміністрації.

Перший заступник голови райдержадміністрації Сищенко О.А. та начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Бубнова Л.А.  повідомили, що заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01 січня 2017 року складала 640,1 тис. грн.: економічно активні підприємства – 34,7 тис. грн., підприємства-банкрути – 605,4 тис. грн.

Економічно активні підприємства - КП «Генічеське бюро технічної інвентаризації» Херсонської обласної ради – 34,7 тис. грн.;

 Підприємства банкрути: ДП ДАК «Хліб України» «Партизанський елеватор» - 185,1 тис. грн., ДП «Генічеський виноробний завод» - 276,0 тис.грн.; ВАТ «Трест «Генічеськагробуд» - 144,3 тис. грн.

Станом на 01 квітня 2017 року виникла заборгованість з виплати заробітної платина на економічно активному підприємстві ВАТ «Державна акціонерна компанія» «Автомобільні дороги України» Дочірнє підприємство «Херсонський облавтодор» філія «Генічеська дорожньо – експлуатаційна дільниця» у сумі                        66,7 тис. грн. Завдяки проведеній роботі заборгованість погашена у повному обсязі у травні місяці.

Вагому частку заборгованості мають підприємства, які знаходяться у стадії банкрутства. Заборгованість на них складає 94,6 % від загальної суми боргу по виплаті заробітної плати.

Начальник  управління соціального захисту населення Генічеської райдержадміністрації наголосила, що у районі реалізовано ряд заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати, а саме: вплив на керівників підприємств – боржників з виплати заробітної плати здійснюється, зокрема, через діяльність тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, керівники підприємств запрошуються на засідання комісії; питання щодо погашення заборгованості розглядалося на колегії районної державної адміністрації. На колегію були запрошені керівники, арбітражні керуючі підприємств-боржників. З вищезазначеного питання  направлялися листи до: керівників підприємств – боржників, арбітражних керуючих підприємств-боржників;  Головного управління Держпраці  у Херсонській області (щодо здійснення перевірок на підприємствах- боржниках); Міністра аграрної політики та продовольства України (щодо розгляду питання стосовно погашення боргів ДП ДАК «Хліб України» «Партизанський елеватор» або з метою здійснення  ліквідаційної процедури відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» розглянути можливість його виключення з переліку підприємств, які не підлягають приватизації відповідно до Закону України «Про перелік об’єктів державної власності, що не підлягає приватизації»); до народного депутата України Хланя С.В. Затверджено графік погашення заборгованості із заробітної плати підприємствами району, який виконується.

Завдяки проведеній роботі упродовж 2017 року на підприємствах району усіх форм власності погашена заборгованість на суму 90,2 тис. грн., яка виникала у поточному році.

          До складу підприємств, що мають заборгованість за даними органів статистики, станом на 01 червня 2017 року входять підприємства-банкрути, заборгованість на яких складає 605,4 тис.грн.

Під час наради начальник Відділення Бойко В.В. поінформувала присутніх про загальну ситуацію щодо стану соціально-трудових відносин в області, розповіла про причини виникнення колективних трудових спорів та шляхи їх вирішення відповідно до чинного законодавства України. Наголосила на необхідності термінового інформування Відділення у випадках загострення стану стану соціально-трудових відносин для оперативного реагування та його стабілізації.

        Також Бойко В.В. взяла участь у нараді з питання погашення ЄСВ підприємствами району та семінарі для голів сільських та селищних рад Генічеського району з питання укладання колективних договорів.