У м. Херсоні з 31 травня по 02 червня 2017 року проходив Всеукраїнський семінар з питань охорони праці найманих працівників на підприємствах агропромислового розвитку та соціально-культурної сфери. У заході взяли участь керівники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби з питань охорони праці та її територіальних органів, Федерації профспілок України, представник Міжнародної організації праці в Україні, голова Херсонської обласної адміністрації. На семінар-нараду керівником Головного управління Держпраці у Херсонській області було також запрошено начальника відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В з наданням слова для виступу.

          Відкрив нараду заступник Директора департаменту з питань праці Держпраці України Радіонов М.О., який зазначив, що агропромисловий комплекс та соціально-культурна сфера зосереджує велику кількість працюючих осіб, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях галузей.  Тому першочерговим завданням Держпраці спільно з місцевими органами державної влади, профспілками та соціальними партнерами є попередження випадків виробничого травматизму та нещасних випадків на виробництві.

          Начальник Головного управління Держпраці в Херсонській області Берлим В.В. у своєму виступі поінформував присутніх, що на Херсонщині за 2016 рік було зафіксований 1 випадок смертельного травматизму в АПК та 3 випадки заподіяння смерті найманим працівникам у соціально-культурній сфері (1 – у державній установі та 2 – на підприємствах торгівлі).

          Основними проблемними питаннями, характерними для галузей АПК та СКС, є:

  • Недостатній контроль керівників вищої та середньої ланки за дотриманням працівниками вимог охорони праці під час виконання робіт, а також за дотриманням виробничої та трудової дисципліни;
  • Неналежний контроль з боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених Законом України «Про охорону праці»;
  • Низька кваліфікація значної кількості найманих працівників у сільському господарстві та харчовій промисловості;
  • Виконання робіт та експлуатація обладнання, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки суб’єктами господарювання без відповідних документів дозвільного характеру у лісовій галузі.
  • Низька якість проведення навчання та формальне проведення інструктажів з питань охорони праці під час проведення робіт з підвищеною небезпекою.

          Начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В. у своєму виступі зазначила, що тільки завдяки спільним зусиллям інспекторів Держпраці, посадових осіб місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, профспілок та соціальних партнерів можливо забезпечення стабільних та безпечних умов праці кожному найманому працівнику в АПК та СКС.