07 квітня 2017 року в Херсонській облдержадміністрації відбулася розширена нарада за участю керівництва управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв’язку облдержадміністрації, департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, відділення НСПП в Херсонській області, представників з регіонального КП ХОР «Херсонські авіалінії», з регіонального відділення фонду державного майна України, з авіаційної безпеки КП ХОР «Херсонські авіалінії», на якій було розглянуто ситуацію, яка склалася на ДАК «Херсон-Авіа».

         Заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації  О. Адамчик зазначив, що згідно із дорученням Прем’єр-міністра України В. Гройсмана від 22.11.2016 р., наданого за результатами робочої поїздки до Херсонщини, Міністерству інфраструктури України надано завдання опрацювати можливі шляхи передачі  ДАК «Херсон-Авіа» до комунальної власності територіальних громад області з метою збереження та подальшого розвитку авіаційної компанії, а також ефективної роботи майнового комплексу ДАК «Херсон-Авіа». Міністерством інфраструктури України на виконання зазначеного доручення запропоновані наступні шляхи передачі підприємства:

  • виставлення ДАК «Херсон-Авіа» на приватизацію;
  • здійснення передачі підприємства шляхом обміну;
  • передачі державної  авіаційної компанії до сфери управління Херсонської облдержадміністрації.

         В.о. начальника управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв’язку облдержадміністрації В. Соценко зазначив, що передача підприємства до сфери управління обласної державної адміністрації надасть можливість оперативно вирішувати питання щодо управління майном й вирішувати поточні питання діяльності авіаційної компанії.

         Начальник відділення НСПП в Херсонській області В. Бойко зазначила, що станом на 01.03.2017 р. згідно статистичних даних заборгованість із виплати заробітної плати становить 609 тис. грн. та наголосила на необхідності термінового її погашення. Заступник начальника В. Мирошниченко поінформував присутніх на нараді, що ситуація на підприємстві знаходиться на постійному контролі відділення НСПП в Херсонській області, керівництво щотижнево спілкується з трудовим колективом та адміністрацією компанії з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).

         Учасники наради висловили свою думку з приводу вирішення проблемних питань на ДАК «Херсон-Авіа» та внесли пропозицію голові обласної державної адміністрації погодити варіант передачі підприємства в оперативне управління Херсонської облдержадміністрації для забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати, інших обов’язкових платежів, податків, а також розвитку та збереження державного підприємства.