Ліквідація існуючої заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств Херсонщини є першочерговим завданням місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування, Відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення), Херсонської облміжпрофради та галузевих обласних профспілкових організацій. Зазначене питання є постійним предметом розгляду на засіданнях комісій з питань контролю за станом погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення) при обласній державній адміністрації та при виконавчих органах районних у м. Херсоні рад.

Протягом березня 2017 року начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В., яка є членом обласної комісії при Херсонській облдержадміністрації, комісій при виконавчому комітеті Херсонської міської ради, виконавчих комітетах Суворовської, Дніпровської та Корабельної районних у м. Херсоні рад, взяла участь у засіданнях зазначених органів.

На засідання комісій було запрошено керівників 7 підприємств, на яких допущено виникнення заборгованості із заробітної плати на загальну суму 664,8 тис. грн., керівників 22 підприємств на яких допущено виникнення заборгованості з ЄСВ та платежів до ПФУ на загальну суму 655,0 тис грн. та керівників 19 підприємств, на яких заробітна плата виплачується у розмірі, меншому за мінімальний. Комісією було заслухано керівників підприємств, які надали пояснення щодо причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до ПФУ, недотримання законодавства про працю та заходів, які планується вжити для усунення порушень прав найманих працівників та вимог чинного законодавства.

Результатом спільної роботи членів комісій є погашення заборгованості з виплати заробітної плати на 1 підприємстві у розмірі 24,4 тис. грн. та боргів зі сплати єдиного соціального внеску на трьох підприємствах на загальну суму 45,5 тис. грн.

30 березня 2017 року відбулося засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в області. На засіданні були присутні керівники департаментів та управлінь Херсонської облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших органів виконавчої влади, голови райдержадміністрацій та міст обласного значення. До порядку денного засідання були включено питання про стан погашення заборгованості із заробітної плати та заходи, що вживаються для її погашення на підприємствах, які знаходяться у процедурах банкрутств. Також відповідальні особи надали членам комісії інформацію про виконання попередніх рішень тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в області.

За результатами вивчення інформації, отриманої від Херсонської облдержадміністрації, міської ради та районних у м. Херсоні рад фахівцями Відділення додатково проведено відповідну роботу. Так, внаслідок вивчення ситуації на ПАТ "Херсонрибгосп", Херсонської обласної організації Українського товариства глухих, ДП "Скадовський морський торгівельний порт" та спілкування з керівництвом і найманими працівниками стан справ на зазначених підприємствах взято на облік з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).