14 лютого 2017 року в приміщенні Херсонської облміжпрофради був проведений обласний семінар з питання укладання колективних договорів і угод. У зазначеному заході взяли участь директор обласного центру зайнятості Єрашов Є.О., директор Департаменту соціального захисту населення Херсонської облдержадміністрації Причина Г.Г., начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В., начальник управління праці Головного управління Держпраці в області Пікуза Г.Ф., керівники організацій роботодавців та державного фонду з питань тимчасової непрацездатності та нещасних випадків на виробництві, а також голови обласних, районних та міських профспілкових галузевих організацій.

Голова Херсонської облміжпрофради Лазник П.І., відкриваючи обласний семінар зазначив, що важливою подією стало підписання 23.08.2016 р. Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні відповідно до вимог законодавчих актів між Всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців, Всеукраїнськими об’єднаннями професійних спілок та Кабінетом Міністрів України.

Відповідні галузеві угоди, що укладаються уповноваженими представниками, повинні посилювати соціальний захист працівників та спрямовуються на підвищення ефективності праці, удосконалення організації та оплати праці, створення безпечних та нешкідливих умов праці та поліпшення медико-соціальної допомоги, забезпечення соціальних гарантій та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Представники органів державної виконавчої влади відповідно до повноважень поінформували присутніх на заході про зміни в чинному законодавстві України та необхідності приведення колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях до діючих нормативно-правових актів.

       Начальник Відділення Бойко В.В. у своїй промові наголосила, що колективний договір – це основний документ, який регулює соціально-трудові правовідносини між роботодавцем та найманими працівниками. Основною метою укладання колективного договору є соціальний захист прав найманих працівників та сприяння покращенню їх умов праці, завоювання соціально-економічних переваг та розширення їх прав.

         Також Бойко В.В. поінформувала присутніх про результати роботи відділення НСПП в Херсонській області за 2016 рік та вручила в урочистій обстановці голові Херсонської облміжпрофради Лазнику П.І. свідоцтво про підтвердження відповідності критеріям репрезентативності.