Відповідно до вимог Закону України «Про соціальний діалог в Україні» до відділення НСПП в Херсонській області звернулася Херсонська обласна організація профспілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України із пакетом документів для проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності на територіальному рівні.

За даними Головного управління статистики у Херсонській області (лист від  15.12.2016 р. № 9.1-38/466) кількість зайнятих працівників по виду діяльності «Державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування» за 2015 рік по області становила 26.3 тис. осіб.

Враховуючи вищезазначене, питома вага чисельності членів профспілки у кількості зайнятого населення в певній галузі Херсонської області складає 5.9 %.

На підставі положень Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення  від 21 липня 2011 року  № 73, Херсонську обласну організацію профспілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України визнано такою, що відповідає критеріям репрезентативності на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу (рішення від 20.12.2016 року  №  014/16– 21 – П).

22 грудня 2016 року начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В. урочисто вручила голові обласної профспілкової організації Кузнєцову О.М. свідоцтво про відповідність критеріям репрезентативності.