23 листопада 2016 року відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради (далі – Рада), на яке були запрошені члени ради від облдержадміністрації, обласної міжгалузевої ради профспілок та обласної організації роботодавців.

Головним питанням порядку денного було заслуховування звіту про виконання Регіональної угоди між Херсонською обласною державною адміністрацією, Херсонською обласною організацією роботодавців, профспілковими об’єднаннями Херсонської області із соціально-трудових відносин у поточному році.

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації (заступник співголови Ради) Причина Г.Г. зазначив, що середньомісячна заробітна плата найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях Херсонської області за січень-вересень 2016 року становила 3898 грн. Цей показник збільшився відносно початку 2016 року на 20%. Заборгованість із виплати заробітної плати у містах та районах Херсонщини скоротилася на 1 млн. 436 грн. У бюджетних установах борги перед працівниками відсутні.

Директор обласного центру зайнятості Єрашов Є.О. повідомив, що завдяки плідній співпраці всіх соціальних партнерів в області працевлаштовано 18 тис. 800 осіб. 

Згідно методики Міжнародної організації праці рівень зайнятості населення по області складає 56%, рівень безробіття – 12,2%.

Начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В. повідомила учасників засідання про результати діяльності Національної служби посередництва і примирення за 10 місяців поточного року щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх вирішенню.

На засіданні Ради учасники обговорювали питання необхідності дієвого соціального діалогу між органами державної влади, місцевого самоврядування, профспілками та роботодавцями.

   Також члени Ради розглянули та узгодили доопрацьований проект Регіональної угоди між Херсонською обласною державною адміністрацією, Херсонською обласною організацією роботодавців, профспілковими об’єднаннями Херсонської області із соціально-трудових відносин на 2017-2018 роки. До зазначеного проекту за ініціативи відділення НСПП в Херсонській області було включено пункт наступного змісту: «Обласна організація роботодавців зобов’язується вживати заходів щодо недопущення випадків ухилення роботодавців від участі у примирних процедурах, надання необхідних документів для врегулювання колективних трудових спорів та запобігання їх виникненню  відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».