Відповідно до частини другої статті 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» підтвердження репрезентативності сторін профспілок здійснюється Національною службою та її відділеннями один раз на п’ять років.

До відділення НСПП в Херсонській області звернулася Херсонська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України із заявою та пакетом документів щодо підтвердження репрезентативності зазначеної профспілкової організації.

Свідоцтво про оцінку відповідності критеріям репрезентативності Херсонська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України отримала 21 жовтня 2011 року.

          Відповідно до листа Головного управління статистики у Херсонській області від 19.10.2016 р. № 9.1–38/399 кількість найманих працівників за даними звітності з праці по видах економічної діяльності «Освіта» по Херсонській області станом на 01.01.2016 р. становила 44,5 тис. Осіб.

Згідно із Порядком оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення  від 21 липня 2011 року № 73, Херсонську обласну організацію Профспілки працівників освіти і науки України визнано такою, що підтвердила репрезентативність на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу.

Начальником Відділення Бойко В. 07 листопада 2016 року було вручено Свідоцтво про підтвердження репрезентативності голові Херсонської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Кучерявій Л.