28 жовтня 2016 року відбулося засідання V пленуму Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок.  На пленумі були присутні голови обласних галузевих профспілок, керівники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, Херсонської облміжпрофради, начальник відділення НСПП в Херсонській області.

Відкрив засідання пленуму голова Херсонської облміжпрофради Лазник П.І., який доповів про основні заходи, що вживалися на протязі 2015-2016 років облміжпрофрадою, обласними профспілковими організаціями спільно із соціальними партнерами для забезпечення дотримання прав найманих працівників області, попередження та стримування негативних соціальних явищ у трудових колективах. Лазник П.І. наголосив, що не зважаючи на відчутне послаблення соціальної захищеності і загострення проблем у сферах виробництва, зайнятості, оплати праці, у багатьох галузях Херсонщини були збережені мінімальні гарантії працюючим.

Начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В. виступила з доповіддю про результати роботи Відділення за 10 місяців 2016 року щодо вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню.

За результатами роботи пленуму було прийнято постанову, в якій прописані всі основні напрями подальшої роботи профспілкового активу Херсонської області. Одним з першочергових та важливих завдань визначено необхідність активних спільних дій у відстоюванні прав та інтересів членів профспілок, надання всебічної підтримки учасникам колективних трудових спорі (конфліктів), включаючи правове, інформаційне та організаційне забезпечення.