10 жовтня 2016 року фахівцями Херсонської облміжпрофради та відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) був проведений семінар з питання підтвердження репрезентативності сторін профспілок, на якому були присутні голови обласних галузевих професійних спілок.

Відкрила семінар заступник голови Херсонської облміжпрофради Бігун Л.М., яка наголосила, що відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» для участі у колективних переговорах з укладення колективних договорів і угод, тристоронніх або двосторонніх органах та у міжнародних заходах склад суб'єктів профспілкової сторони визначається саме за критеріями репрезентативності.

          Начальник Відділення Бойко В.В. поінформувала присутніх, що оцінка відповідності критеріям репрезентативності та її підтвердження передбачена вищезазначеним Законом та Порядком  оцінки   відповідності    критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів
сторін  профспілок  та  організацій  роботодавців, затвердженим наказом НСПП від 21.07.2011 р. № 73.

          Заступник начальника Відділення Мирошниченко В.Ю. зазначив, що на сьогодні 9 галузевих профспілок визнано такими, що відповідають критеріям репрезентативності на територіальному рівні. На сьогодні до Відділення з відповідним пакетом документів вже звернулася Херсонська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України для підтвердження репрезентативності.

Керівництво Відділення поінформувало профспілковий актив Херсонської області щодо переліку необхідних документів та порядку їх подання, розгляду, вивчення та прийняття відповідного рішення для підтвердження репрезентативності обласних галузевих професійних спілок.