28 березня 2016 року в приміщенні Головного територіального управління юстиції у Херсонській області була проведена протокольна консультація (відеоконференція) з головами та членами первинних організацій профспілок районних та міських управлінь юстиції області.

На захід були запрошені начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В., голова Херсонської обласної організації профспілки працівників державних установ Татаринова Л.Г., директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській областіЄлісєєва М.І.

В ході відеоконференції обговорювалися питання, щодо ліквідації районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції області.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Гасанов Р.А.поінформував учасників конференції про вивільнення працівників у зв’язку з ліквідацією територіальних органів юстиції, кількість і категорії державних службовців,терміни проведення звільнень.

Татаринова Л.Г. надала рекомендації щодо дій профспілкових організацій при вивільненні працівників у зв’язку з ліквідацією районних, міських управлінь юстиції Херсонської області та мінімізації негативних наслідків в ході проведення даних заходів.

Бойко В.В. поінформувала присутніх, що основним завданням відділення НСПП в Херсонській області є сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), запобігання їх виникненню. Чинним законодавствомвизначений порядок розв’язання конфліктів - певні процедури, що сприяють виробленню сторонами компромісного взаємоприйнятого рішення.Указом Президента України 17 листопада 1998 року була створена Національна служба посередництва і примирення, яка і є тим державним органом, до функцій якого належать надання консультативних послуг, додержання процедурних вимог у розв’язанні конфлікту та сприянні його вирішенню.

Також учасникам відеоконференції були надані роз’яснення щодо створення територіальних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області та конкурсного відбору працівників на вакантні посади.