01 лютого  2016 року начальник відділення НСПП у Херсонській області Бойко В.В. виступила в ефірі Радіо «Таврія» Херсонської обласної державної телерадіокомпанії «Скіфія».

Бойко В.В. поінформувала жителів Херсонщини, що для забезпечення стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах і організаціях області, відділення НСПП в Херсонській області протягом 2015 року проводило роботу щодо запобігання виникненню та вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) відповідно до наданих законодавством повноважень.

Протягом звітного періоду відділення НСПП сприяло вирішенню 14 колективних трудових спорів (конфліктів) на таких підприємствах та установах  як:

-        ТОВ «Авто-Електромаш» м. Херсон;

-        ПАТ «Херсонська теплоелектроцентраль» м. Херсон;

-        КП «Генічеське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» м. Генічеськ;

-        Управління Національного банку України в Херсонській області.

Вирішення зазначених спорів проводилось шляхом 15 засідань примирних комісій, двох засідань трудового арбітражу і 11 узгоджувальних зустрічей.

У звітному періоді працівниками Відділення проводилася робота по наданню найманим працівникам, головам профспілок, керівникам підприємств, установ, організацій консультацій та роз’яснень з практичного застосування законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Працівники Відділення приймали участь у всіх засіданнях примирних органів, оформленні угод, протоколів й відповідних документів щодо вирішення зареєстрованих колективних трудових спорів (конфліктів), здійснювали всебічний правовий супровід колективних трудових спорів (конфліктів). Відділення контролювало хід виконання рішень примирних органів щодо зареєстрованих колективних трудових спорів (конфліктів).

З метою поліпшення стану соціально-трудових відносин в області щоквартально проводилися наради-семінари з арбітрами, посередниками, позаштатними радниками, завідувачами інформаційно-консультаційних центрів НСПП. На семінарах розглядались питання щодо стану соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях Херсонської області за галузевою ознакою.

Наряду з вирішенням завдань Національної служби посередництва і примирення, значна увага з боку працівників Відділення приділяється такому напрямку роботи як підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин, а саме: розширення кола правових знань сторін соціально-трудових відносин,  формування правової культури роботодавців з метою уникнення порушень законодавства в процесі вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) і, насамперед, під час страйків, як крайніх засобів вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

          Формування правової культури учасників вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) є вагомою складовою в ході подолання криз у соціально-трудових відносинах.

Фахівцями Відділення здійснюється прийом громадян, керівників, голів профспілок підприємств, установ, організацій. У звітному періоді Відділенням розглянуто 21 звернення громадян, по яких надано консультаційну та практичну допомогу.

Підсумки діяльності Відділення протягом 2015року дають підстави стверджувати, що за наявності в економіці області позитивних тенденцій, взаємодії Відділення з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та сторонами соціального діалогу, запровадження системи запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) стала можливою стабілізація стану соціально-трудових відносин у багатьох колективах підприємств, установ, організацій області. 

Крім того, завдяки заходам, спрямованим на запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), направлених на оперативне розв’язання конфліктних ситуацій, Відділенням в ряді випадків не було допущено на території Херсонської області виникнення страйків найманих працівників у 2015 році.