22 січня 2016 року відбулося засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Дніпровського району м. Херсона (далі – Комісія).

           На підставі рішення виконкому Дніпровської районної ради м. Херсона від 14.01.2016 р. №4 до складу Комісії включено керівників управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Херсоні ради, відділення НСПП в Херсонській області, управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Державної податкової інспекції у м. Херсоні Міністерства доходів і зборів України.

      На початку засідання голова Дніпровської районної ради Кондратов В.А. зазначив, що основним завданням Комісії є насамперед з’ясування причин виникнення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності та внесення обґрунтованих пропозицій щодо вирішення питань її погашення.

          Комісією було заслухано керівників підприємств:  ТОВ «Аріадна», ПП «Бізнес-дім «Бордо», ТОВ «Херсонський оптовий ринок», ПП «Видавництво «Пресс-центр», які надали пояснення щодо причин виникнення заборгованості із платежів до ПФУ.

          Начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Державної податкової інспекції у м. Херсоні зазначив, що на сьогодні негативною тенденцією є виплата заробітної плати працівникам у розмірі, меншому за встановлений законодавством мінімальний. Начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В. наголосила, що зазначена обставина є прямим порушенням прав найманих працівників, оскільки у випадку нарахування заробітної плати менше за мінімально встановлений рівень працівник не отримує повний страховий стаж для подальшого пенсійного забезпечення. Керівників ТОВ «ХГП «Агропроменерго», ПФ «Колізей», ТОВ «Аванті», ПП «Редакція газети «Гривна», ПП «Лідер –Гарант», ПП «Телекомстройсервіс», ТОВ «Гермес Таврії», ПП «Євротест 3000», ПП «Херсонстройсетка» було попереджено про необхідність усунення порушень прав найманих працівників та вимог чинного законодавства.

          По завершенню роботи Комісії у відділенні НСПП відбулася робоча нарада, на якій було вирішено здійснити вивчення стану соціально-трудових відносин  ВЖЦ «Аріадна» з виходом на зазначене підприємство.