З метою зниження впливу негативних тенденцій на розвиток економіки, розв’язання найбільш гострих соціально-економічних проблем, вжиття дієвих заходів стосовно погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств, організацій та установ області на Херсонщині запроваджена постійна та плідна співпраця Відділення НСПП в Херсонській області та структурних підрозділів Херсонської облдержадміністрації.

18 вересня 2014 року була проведена нарада за участю працівників Відділення, Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, Управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв’язку облдержадміністрації, на якій розглядалось питання стабілізації стану соціально-трудових відносин на ДП «Херсонський облавтодор» та його філіях.

Начальник Відділення Бойко В.В. зазначила, що основним завданням Відділення є сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), запобігання їх виникненню. Основним дестабілізуючим чинником стану соціально-трудових відносин є невиконання вимог законодавства про оплату праці, а саме її несвоєчасна виплата.

У своїй доповіді із зазначеного питання Бойко В.В. повідомила учасників наради, що за статистичними даними станом на 31.08.2014 року на підприємстві наявна заборгованість із виплати заробітної плати 44 найманим працівникам. Наказом відділення від 04.09.2014 №35 взято на облік стан соціально-трудових відносин на ДП «Херсонський облавтодор» з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).

Також начальник відділення поінформувала, що Відділенням здійснюються в межах компетенції заходи щодо запобігання виникненню на зазначеному підприємстві колективного трудового спору (конфлікту) відповідно до Положення про порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом НСПП від 27 березня 2009 року № 16.

З метою забезпечення захисту прав найманих працівників, стабілізації  стану соціально-трудових відносин на ДП «Херсонський облавтодор» учасниками наради було вирішено здійснити комплексну підготовку матеріалів по зазначеному підприємству для подальшого винесення цього питання на засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості  із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в області.