З метою вжиття дієвих заходів щодо забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств Херсонщини 27 серпня 2014 року в приміщенні обласної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Шепелева І.О. відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в області. У засіданні взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів державної влади, органів місцевого самоврядування. На зазначеному засіданні також був присутній виконуючий обов’язки начальника відділення НСПП в Херсонській області Мирошниченко В.Ю.

Предметом розгляду засідання було:

      1. Дотримання трудового законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам ПАТ «Херсонрибгосп», ТОВ «Світоч».

      2. Про виконання попередніх рішень тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в області:

     - щодо контролю стану  виконання закону України «Про  відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та погашення заборгованості із виплати заробітної плати  на підприємствах-банкрутах: ЗАТ «Красень», ДП Виробничий південних біотехнічний центр», СТОВ «Червонофлотець» відповідно до протоколу засідання  від 17 квітня 2014 року № 2.

    - щодо забезпечення виконання пункту 3 Статті 48 закону України «Про  відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» стосовно прийняття архівних документів банкрутів на зберігання без додаткових умов, приведення у відповідність із чинним законодавством нормативної бази органів самоврядування міста Херсона та збільшення архівосховищ згідно із протоколом від 17 квітня 2014 року № 2;

     - щодо ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати працівникам МКП «Херсонелектротранс» у відповідності із протоколом від 02 липня 2014 року № 5.

           За результатами обговорення  головуючим надано низку оперативних доручень, зокрема, управлінню транспорту, дорожньої інфраструктури та зв’язку облдержадміністрації вжити заходів в межах компетенції щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам МКП «Херсонелектротранс», а Херсонському міському голові до 01 жовтня 2014 року доповісти про хід вирішення питання. Керівництву ПАТ «Херсонрибгосп» та ТОВ «Світоч» доручено до 10 вересня 2014 року надати до Херсонського міськвиконкому графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Територіальній державній інспекції з питань праці у Херсонській області здійснити перевірку дотримання законодавства про оплату праці на ПАТ «Херсонрибгосп». Матеріали направити до органів прокуратури.

Про результати проведеної роботи до 28 жовтня 2014 року поінформувати Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації.