З метою об’єднання спільних зусиль, спрямованих на поліпшення стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних  трудових спорів (конфліктів), сприяння їх своєчасному вирішенню 15 серпня 2014 року між управлінням з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації та відділенням Національної служби     посередництва і примирення в Херсонській області підписано Угоду про співпрацю.

Слід зауважити, що тісна співпраця між управлінням з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації та відділенням Національної служби посередництва і примирення в Херсонській області розпочалася із суттєвого ускладнення соціально-трудових відносин і як наслідок реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками Херсонської обласної комунальної аварійно - рятувальної служби та Херсонською обласною комунальною аварійно - рятувальною службою, яка перебуває у підпорядкуванні управління. Тоді, завдяки активному сприянню Відділення вдалося швидко вирішити вищевказаний колективний трудовий спір.

Підписаною Угодою передбачені різноманітні форми співпраці, зокрема:

- здійснення взаємного обміну інформацією про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях з метою своєчасного реагування на можливі погіршення соціально-трудових відносин;

        - запровадженняспільного моніторингу стану виплати заробітної плати на підпорядкованих управлінню підприємствах, в установах, організаціях, з метою прогнозування можливого загострення соціально-економічної ситуації та вжиття невідкладних заходів з боку відділення НСПП по їх усуненню.

       - надання результів прогнозу відділення НСПП управлінню з метою вжиття відповідних заходів по запобіганню виникнення колективних трудових спорів (конфліктів).

       - підготовка відділенням НСПП пропозицій щодо вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

       - спільне формування зворотного зв’язку із сторонами соціально - трудових відносин з метою розробки ефективних заходів щодо вирішення розбіжностей між ними.

      - залученнясторін цієї угоди до проведення семінарів, нарад, тощо.

       Після підписання Угоди виконуючим обов’язки начальника Відділення Мирошниченком В.Ю. та начальником управління з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації Сулімовим О.С. обговорено плани щодо реалізації положень Угоди найближчим часом.