В рамках взаємодії відділення НСПП в Херсонській області та Генічеської райдержадміністрації, спрямованого на забезпечення стабілізації стану  соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях району, керівництвом районної державної адміністрації було запрошено начальника відділення Бойко В.В взяти участь у засіданні колегії Генічеської райдержадміністрації.

Предметом розгляду колегії були наступні питання:

1. Про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Генічеського району на 2014 рік.

2. Про стан призначення всіх видів соціальної допомоги населенню у І півріччі 2014 року.

3. Про стан виконавської дисципліни в структурних підрозділах райдержадміністрації, районних службах та органах місцевого самоврядування за підсумками ІІ кварталу 2014 року.

4. Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за перше півріччя                  2014 року.

5. Про стан виконання районної програми забезпечення відкритості у діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та сприяння розвитку громадянського суспільства у Генічеському районі до                    2015 року.

6. Про пріоритетні напрями розвитку та стан матеріально-технічного забезпечення сфери фізичної культури і спорту у районі.

Голова Генічеської райдержадміністрації Коржевий С.М. зазначив, що за підсумками І півріччя поточного року у районі створено 377 робочих місць, ліквідовано 293. Середньомісячна заробітна плата одного працівника за підсумками першого кварталу 2014 року становила 2063 грн., що дорівнює 85,8% до середнього рівня по області. Темп росту відповідно до минулого року складає 102,1%. За розміром заробітної плати Генічеський район займає 5 місце серед районів області, за темпами росту – 14 місце.

Слід зазначити негативну тенденцію збільшення заборгованості із виплати заробітної плати. Так, за січень – червень 2014 року заборгованість збільшилась на 317,8 тис грн., або на 3113,7%, і станом на 01 липня 2014 року склала 338,4 тис грн. Зазначена заборгованість із виплати заробітної плати зафіксована на 4 підприємствах району, у тому числі на двох економічно активних підприємствах.

На засіданні колегії виступила начальник відділення Бойко В.В., яка поінформувала членів колегії та присутніх, що Національна служба посередництва і примирення є органом державної влади, що утворюється Президентом України з метою сприяння поліпшенню трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), прогнозування та сприяння своєчасному вирішенню таких спорів (конфліктів), здійснення посередництва для їх вирішення. Наголосила, що на сьогодні є необхідною активізація заходів впливу органів державної влади та місцевого самоврядування з метою забезпечення насамперед захисту прав найманих працівників відповідно до чинного законодавства України.

За підсумками роботи колегії головою райдержадміністрації було надано низку оперативних доручень.

Також після засідання колегії в приміщення райдержадміністрації було проведено розширену нараду за участю керівництва Генічеської районної державної адміністрації, її структурних підрозділів та голів сільських, селищних рад з розгляду питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях Генічеського району.

Начальник управління праці та соціального захисту райдержадміністрації Бубнова Л.А. доповіла, що згідно статистичного спостереження загальна заборгованість з виплати заробітної плати у районі станом на 01 січня 2014 року складала 10,2 тис. грн. на ДП «Генічеський виноробний завод». Згідно статистичної звітності загальна заборгованість з виплати заробітної плати станом на 01 липня 2014 року по району складає 338,4 тис. грн., яка обліковується на 4 підприємствах. На економічно – активних підприємствах – 130,5 тис. грн. (2 підприємства), а саме: ВАТ «Генічеський машинобудівельний завод», ДП «Херсонський облавтодор» філія «Генічеська дорожньо-експлуатаційна дільниця». Заборгованість на загальну суму 185,1 тис. грн. наявна на 2 підприємствах, що знаходяться в процедурі банкрутства: ДП «Генічеський виноробний завод» та ДП ДАК «Хліб України» «Партизанський елеватор».

Також Бубнова Л.А. поінформувала присутніх на нараді, що в районі реалізується ряд заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати, а саме: питання щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати розглядалось на засіданні колегії районної державної адміністрації із заслуховуванням керівників підприємств – боржників; керівники підприємств запрошуються на засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. З вищезазначеного питання надіслані листи до керівників підприємств – боржників, до головного державного інспектора праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Херсонській області. Також  для вирішення питання щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати направлено листа до Міністерства аграрної політики  та продовольства України та до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Херсонській області.

Начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В. поінформувала присутніх про заходи впливу на керівників підприємств з метою недопущення конфліктних ситуацій у колективах, де вчасно не виплачується заробітна плата.

За результатами наради було затверджено план заходів, спрямованих на вирішення питання погашення заборгованості із заробітної плати з метою   забезпечення стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах Генічеського району Херсонської області.