З метою вжиття конкретних та дієвих заходів щодо забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств Херсонщини в рамках тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в області 02 липня 2014 року була проведена міжвідомча нарада під головуванням голови Херсонської облдержадміністрації Одарченка Ю.В. за участю представників структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів державної влади, органів місцевого самоврядування. На зазначену нараду було запрошено начальника відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В.

На засіданні було розглянуто питання щодо дотримання трудового законодавства та вжиті заходи щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам ДП «Херсонагроліс», ДП ЦКБ «Ізумруд». ХДЗ «Палада», ДП «Херсонський інститут землеустрою», МКП «Херсонелектротранс», КП «Міський водоканал» (м. Нова Каховка).

«Обласною владою будуть вжиті всі заходи для того, аби відсоток заборгованості щодо виплати заробітної плати на підприємствах області зменшився», – наголосив голова обласної державної адміністрації Ю.В. Одарченко.

Враховуючи, що на обліку відділення НСПП в Херсонській області з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувають ДП «Херсонагроліс», ДП ЦКБ «Ізумруд», ДП «Херсонський інститут землеустрою», начальник Відділення Бойко В.В. поінформувала присутніх про роботу, яка проводиться Відділенням в межах компетенції з трудовими колективами цих підприємств з метою забезпечення стабілізації стану соціально-трудових відносин, недопущення проведення акцій соціального протесту.

IMG 7346По закінченню засідання головою обласної державної адміністрації надано низку оперативних доручень. Зокрема, стосовно ХДЗ «Палада» Ю.В. Одарченком було надано доручення сприяти вирішенню питання щодо повернення на розрахункові рахунки заводу невідшкодованого податку на додану вартість, а керівництву ДП «Херсонський інститут землеустрою» підготувати перелік проблемних питань, вирішення яких потребує втручання облдержадміністрації.

Крім того, голова Херсонської облдержадміністрації акцентував увагу і на важливості розроблення плану додаткових заходів з метою забезпечення унеможливлення виникнення боргів цих підприємств у майбутньому.