25 червня 2014 року в приміщенні Херсонської обласної державної адміністрації відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення) в Херсонській області, В роботі комісії в якості члена комісії взяла участь начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В.

Основним питаннями, що розглядалося на засіданні, було питання про дотримання трудового законодавства та вжиті заходи щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам ДП «Херсонагроліс», ДП «Херсонський облавтодор», та його філій у районах та містах області, ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат». ДП «Херсонагроліс», ДП «Херсонський облавтодор» знаходяться на обліку відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

У рамках засідання тимчасової комісії керівники зазначених підприємств дали пояснення щодо ситуації, яка призвела до виникнення заборгованості.

«Необхідно більш жорсткіше і відповідальніше відноситися до дотримання і виконання заходів, спрямованих на своєчасність виплати та ліквідацію заборгованості із заробітної плати», - наголосив директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Причина Г.Г.  Також він зауважив, що питання виплати заробітної плати та погашення заборгованості на підприємствах, в установах та організаціях області перебуває на  особливому контролі обласної державної адміністрації.

Причина Г.Г. підкреслив, що заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ відсутня.

Начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В. у своїй доповіді поінформувала членів тимчасової комісії про заходи, що вживаються відділенням в межах компетенції, з метою стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях Херсонщини.

За результатами засідання комісії були надані відповідні доручення.

        Управлінню транспорту, дорожньої інфраструктури та зв’язку обласної державної адміністрації разом із керівництвом ДП « Херсонський облавтодор» та його філії :

1) вжити невідкладних заходів для забезпечення  повного погашення заборгованості із заробітної плати працівникам вказаних суб’єктів господарювання.

2) провести аналіз:

- відповідності штатної структури обсягам робіт, послуг з метою формування та запровадження оптимальної моделі підприємницької діяльності підприємства, що відповідатиме сучасним ринковим умовам;

- витрат на утримання адміністративно - господарського апарату, легкого автотранспорту, благодійництво, інших витрат невиробничого характеру для прийняття рішень щодо їх скорочення і спрямування зазначених фінансових ресурсів на погашення заборгованості із заробітної плати.

         3) розробити план додаткових заходів з метою забезпечення унеможливлення виникнення боргів цих підприємств у майбутньому.

Херсонському обласному управлінню лісового та мисливського господарства доручено взяти на жорсткий контроль процедуру ліквідації ДП «Херсонагроліс»  для забезпечення проведення заходів щодо дотримання прав та соціальних гарантій працівників підприємства відповідно до вимог чинного законодавства України.