19 червня 2014 року в приміщенні Херсонської обласної державної адміністрації відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради. До порядку денного було включено наступні питання:

1. Про хід виконання заходів регіональної угоди між Херсонською обласною державною адміністрацією, профспілковими об’єднаннями Херсонської області із соціально-економічних питань та трудових відносин стосовно стану погашення заборгованості із заробітної плати в області.

2. Затвердження плану роботи ради на рік.

3. Чергові вибори голови ради із співголів сторін терміном на 1 рік.

Перший заступник голови облдержадміністрації Шепелєв І.О. наголосив, що вирішення питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати є першочерговим завданням органів виконавчої влади спільно з профспілковими установами та об’єднаннями роботодавців області.

Директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Причина Г.Г. доповів членам обласної тристоронньої соціально-економічної ради про заходи, що вживаються обласною державною адміністрацією та її структурними підрозділами з метою забезпечення ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати.

Начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В. поінформувала учасників засідання про роботу, проведену відділенням стосовно запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах, де наявні чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин, обумовлені існуванням заборгованості із виплати заробітної плати.

За результатами засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради було вирішено рекомендувати місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування налагодити співпрацю з правоохоронними органами стосовно вирішення питання ліквідації боргів із виплати заробітної плати та притягнення до відповідальності посадових осіб підприємств-боржників.

Територіальній державній інспекції з питань праці в області при проведенні перевірок додержання законодавства про працю на суб’єктах господарювання, де є заборгованість із виплати заробітної плати, залучати представників територіальних профоб’єднань та об’єднань організацій роботодавців, у сфері впливу яких знаходиться підприємство, або первинної профспілкової організації, за їх згодою.

Обласній міжгалузевій раді профспілок провести роботу з підбору профспілкових активістів для виконання ними функцій громадського контролю за дотриманням трудового законодавства.

Крім того, на засіданні було надано доручення сторонам обласної соціально-економічної ради:

1. Щомісячно розміщувати на своїх офіційних веб-порталах, у друкованих ЗМІ перелік найбільших підприємств-боржників з виплати заробітної плати та матеріали щодо дій, вжитих з метою погашення заборгованості із заробітної плати.

2. Вживати системних заходів для формування негативного ставлення у суспільстві до явища несвоєчасності та неповноти виплати заробітної плати безпосередньо до безвідповідальних роботодавців, щомісячно висвітлювати позитивний та негативний досвід вирішення даних питань.

3. Передбачати в колективних договорах і угодах, у разі виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, норми щодо:

- одержання від роботодавця, інших посадових осіб наказів, відомостей про виплату заробітної плати, відрахування із заробітної плати, інших документів, пояснень щодо умов праці, виконання колективних договорів та угод, дотримання норм трудового законодавства та соціально-економічних прав працівників;

-обовязкового інформування працівників про причини виникнення заборгованості і заходи, які плануються вжити для її погашення.

4. Не допускати внесення до колективних договорів і угод норм, що погіршують становище працівників порівняно з генеральною, галузевою, територіальною угодами.

Головою обласної тристоронньої соціально-економічної ради терміном на 1 календарний рік обрано від сторони роботодавців – Корнілову Світлану Іванівну, голову Херсонського обласного об’єднання організацій роботодавців.