20 лютого  2014 року відбулося засідання колегії Херсонської обласної державної адміністрації. В рамках взаємодії обласної державної адміністрації та відділення НСПП в Херсонській області в роботі колегії взяла участь начальник відділення Бойко В.В.

На колегії розглядалося 3 основних питання та 15 питань протокольно.

Одним з основних питань, що розглядалося на колегії, було питання про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Херсонської області за 2013 рік та основні пріоритетні напрями розвитку районів та міст області на 2014 рік.

Стосовно соціально-трудових відносин в області в рамках виконання вищевказаної програми слід зазначити, що в області індекс реальної заробітної плати зріс на 0,9 в.п. і склав 110%. Продовжує утримуватися високий рівень диференціації розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності. Так, найбільш оплачуваними в економіці були працівники в сфері фінансової та страхової діяльності, державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування, транспорту, складського господарства; серед промислових видів діяльності – у сфері постачання електроенергії, газу, пару та кондиційованого повітря, де заробітна плата перевищила середній показник по економіці в 1,2 – 1,6 разу.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у 2013 році була нижчою за програмний показник на 180 грн, або на 6,7%, і складала 2464 грн. Нижчою за середньообласне значення (2464 грн) була зарплата у всіх районах, крім Бериславського, Білозерського, Голопристанського та містах обласного значення.

У 2013 році збільшена кількість створення нових робочих місць на 2,7 тис. порівняно із запланованими показниками програми (25,7 тис). Для найманих працівників створено нові робочі місця: у юридичних осіб – 12127, у приватному бізнесі – 9756, за рахунок реєстрації самих фізичних осіб-підприємців – 3783, для самозайнятих осіб-платників податку з доходів фізичних осіб – 35 робочих місць.

Фонд оплати праці робітників, службовців, працівників сільського господарства, малих підприємств (без військовослужбовців) склав 5515 млн грн, що на 1465 млн грн, або на 21% менше показника Програми.

Заборгованість із виплати заробітної плати зменшилась у порівнянні з початком 2013 року на 37,2%, або на 6,5 млн грн, і станом на 01 січня 2014 року склала 10,9 млн грн. Заборгованість мають 8 районів: Бериславський                    (238,3 тис.грн), Білозерський (250,0 тис.грн), Великоолександрівський                  (369,9 тис.грн), Генічеський (10,2 тис.грн), Голопристанський (включаючи місто Гола Пристань – 106,9 тис.грн), Каланчацький (199,6 тис.грн), Нововоронцовський (116,5 тис.грн), Новотроїцький (756,1 тис.грн). Погасили заборгованість м.Нова Каховка, Горностаївський, Нижньосірогозький, Скадовський та Цюрупинський райони.

 

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Костяк М.М. наголосив, що саме спільна та скоординована робота всіх гілок влади по реалізації пріоритетних напрямів розвитку районів та міст області дасть можливість у 2014 році збільшити виробничі потужності промислових підприємств та прибуток від реалізації готової продукції, створити нові робочі місця та поповнити бюджети всіх рівнів.

По закінченню роботи колегії було надано низку оперативних завдань, спрямованих у тому числі на забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати, недопущення невиплати поточної заробітної плати, вжиття заходів, спрямованих на підвищення соціального забезпечення населення Херсонщини.