22 січня 2014 року відбулося засідання тимчасової комісії з питань контролю за станом погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у Суворовському районі м. Херсона, у якому в якості члена комісії взяла участь начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В.
На засідання комісії було запрошено керівників 4 підприємств, на яких станом на 01.01.2014 р. допущено виникнення заборгованості із заробітної плати на загальну суму 129,4 тис. грн., платежів до ПФУ на загальну суму 91,0 тис грн. та керівників 7 підприємств, на яких заробітна плата виплачується у розмірі, меншому за мінімальний.


Комісією було заслухано керівників підприємств, які надали пояснення щодо причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до ПФУ, недотримання законодавства про працю та заходів, які планується вжити для усунення порушень прав найманих працівників та вимог чинного законодавства.
Начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В. поінформувала присутніх про заходи впливу на керівників підприємств з метою недопущення конфліктних ситуацій у колективах, де вчасно не виплачується заробітна плата, або виплачується у розмірах, менших мінімальних. Звернула увагу членів комісії та присутніх, що практика роботи відділення Національної служби посередництва і примирення в Херсонській області дозволила у багатьох випадках своєчасно унормувати соціально - трудові відносини, мінімізувати економічні та матеріальні втрати у виробничих колективах, попередити акції соціального протесту, що пов'язано з втратами робочого часу та заробітної плати найманими працівниками.
Крім того, по закінченню питань порядку денного засідання комісії було підведено підсумки роботи за 2013 рік. Зокрема, у 2013 році було проведено 23 засідання тимчасової комісії з питань контролю за станом погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у Суворовському районі м. Херсона, заслухано 166 керівників підприємств-боржників, з них: із заробітної плати – 10 керівників, зі сплати єдиного страхового внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування – 95 керівників та 61 керівник зі сплати заробітної плати у сумі нижче встановленого законодавством рівня.
За результатами роботи комісії у 2013 році до бюджету Пенсійного фонду України 51 підприємством –боржником погашено заборгованість зі сплати єдиного страхового внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на суму 4242,0 тис. грн., 11 підприємствами погашено заборгованість із виплати заробітної плати на суму 805,0 тис. грн.
Після завершення засідання комісії з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) стан соціально-трудових відносин на МКП «Гарантія» та ПАТ «Херсон-Діпроміст» взято на облік згідно з наказами начальника відділення НСПП в Херсонській області від 22.01.2014 р. №1 та №2.