17 січня 2014 року відбулося засідання колегії Херсонської обласної державної адміністрації,  на якому була присутня начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В.

На порядку денному було розглянуто два питання:

1. Про підсумки роботи місцевих органів влади щодо забезпечення виконання місцевих бюджетів області за 2013 рік та основні завдання щодо їх виконання у 2014 році.

2. Про роботу з виконання в області актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень і доручень голови Херсонської обласної державної адміністрації за підсумками 2013 року та основні завдання на 2014 рік щодо зміцнення виконавської дисципліни в місцевих органах влади.

Протокольно було розглянуто наступні питання:

  1. 1.Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за 2013 рік.
  2. 2.Про стан виконання в області вимог Закону України «Про адміністративні послуги».
  3. 3.Про забезпечення виконання заходів щодо відзначення в області 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
  4. 4.Про фінансово-бюджетну дисципліну в області за підсумками 2013 року.
  5. 5.Про проект програми захисту споживачів у Херсонській області на 2014-2015 роки.

За звітними даними в січні-листопаді 2013 року до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло 1171,3 млн грн доходів, що становить 98,6 відсотка до планів, затверджених місцевими радами на цей період. До спеціального фонду (без урахування трансфертів) надійшло 361,0 млн грн. 

До розрахункових показників Міністерства фінансів України по доходах, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, відсоток виконання склав 93,4. Виконання зазначених показників не забезпечено обласним бюджетом (97,8%), бюджетами м.Херсон (90,3%), м.Нова Каховка (84,6%), м.Каховка (83,1%) та бюджетами Чаплинського (97,6%), Скадовського (97,2%), Голопристанського (96,4%), Високопільського (96,3%), Нововоронцовського (95,1%), Білозерського (93,8%), Горностаївського (93,1%), Великолепетиського (92,0%), Цюрупинського (91,6%), Генічеського (91,4%), Каланчацького (89,6%) та Верхньорогачицького (70,3%) районів.    

До загального фонду державного бюджету за цей період надійшло податків і зборів, за рахунок яких здійснюється перерахування дотації вирівнювання місцевим бюджетам області, в сумі 1999,5 млн грн.   

Дотації вирівнювання з державного бюджету отримано у сумі 1819,3 млн грн, що становить 97,9 відсотка до плану на цей період. 

З метою недопущення заборгованості по виплаті заробітної плати та розрахунків за енергоносії місцевими бюджетами області з єдиного казначейського рахунку отримано 643,9 млн грн короткотермінових позик на покриття тимчасових касових розривів, пов'язаних з дефіцитом коштів на фінансування захищених статей видатків та середньострокових позик – 53,8 млн грн, у зв’язку з невиконанням розрахунково визначеного Міністерством фінансів України обсягу доходів, які враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів. 

В області забезпечено виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, заборгованість по якій відсутня.

На здійснення програм соціального захисту населення, які фінансуються за рахунок субвенцій з державного бюджету, областю отримано 1069,6 млн грн, або 97,8 відсотка до плану. 

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Костяк М.М. наголосив, що саме спільна та скоординована робота всіх гілок влади області  по реалізації в подальшому заходів дасть можливість забезпечити соціально-економічний розвиток області та виконання всіх місцевих бюджетів у 2014 році.

По закінченню роботи колегії було надано низку оперативних завдань, спрямованих у тому числі на забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати, недопущення невиплати поточної заробітної плати, вжиття заходів, спрямованих на підвищення соціального забезпечення населення Херсонщини.