11 грудня 2013 року відбулося засідання тимчасової комісії з питань контролю за станом погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у Суворовському районі м. Херсона. У роботі комісії в якості члена комісії взяла участь начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В.

На засідання  комісії було запрошено керівників 9 підприємств, на яких станом на 01.12.2013р. допущено виникнення заборгованості із заробітної плати на загальну суму 66,9 тис. грн., платежів до ПФУ на загальну суму 20,8 тис грн. та керівників 3 підприємств, на яких заробітна плата виплачується у розмірі, меншому за мінімальний.

Комісією було заслухано керівників підприємств:  ПП «Юровік», ПВКП «АВЕРС», ТОВ «ГАЛ»,  ПП «ЛТ-Офіс», ПФ «Торнадо», ПП «Вимір», ТОВ «Тавричанка», які надали пояснення щодо причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до ПФУ, недотримання законодавства про працю та заходів, які планується вжити для усунення порушень прав найманих працівників та вимог чинного законодавства.

Начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В. поінформувала присутніх про заходи впливу на керівників підприємств з метою недопущення конфліктних ситуацій у колективах, де вчасно не виплачується заробітна плата, або виплачується у розмірах, менших мінімальних. Звернула увагу членів комісії та присутніх, що на сьогодні є необхідною активізація заходів впливу органів державної влади та місцевого самоврядування з метою забезпечення насамперед захисту прав найманих працівників відповідно до чинного законодавства України.                                           

Бойко В.В. поінформувала комісію, що Національна служба посередництва і примирення, в межах повноважень, здійснює прогнозування змін соціально-трудових відносин, виникнення колективно-трудових спорів (конфліктів) з метою моделювання майбутньої ситуації і виявлення можливих ускладнень соціально-трудових відносин для вироблення пропозицій та рекомендацій для сторін соціального діалогу. Підкреслила, що головним чинником підвищення соціальної напруги у трудових колективах залишається заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам.

Начальник відділення наголосила, що  практика роботи відділення Національної служби посередництва і примирення в Херсонській області дозволила у багатьох випадках своєчасно унормувати соціально - трудові відносини, мінімізувати економічні та матеріальні втрати у виробничих колективах, попередити акції соціального протесту, що пов'язано з втратами робочого часу та заробітної плати найманими працівниками.

Після завершення засідання комісії у відділенні НСПП в Херсонській області була проведена оперативна нарада з питань, що були предметом розгляду на комісії.