26 листопада  2013 року відбулося засідання тимчасової комісії з питань контролю за станом погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в Херсонській області на якому в якості члена комісії була присутня начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В.

На порядку денному були наступні питання:

1. Про дотримання трудового законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам та забезпечення виконання затвердженого графіка з погашення боргів ДП «Новотроїцький елеватор».

2. Про виконання рішень тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в області (протокол № 5 засідання від 27 червня 2013 року та протокол № 6 засідання від 10 вересня 2013 року) щодо ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати на комунальних підприємствах міста Херсона: МКП „Херсонелектротранс”, МКГ ,,Гарантія” Херсонської міськради, КП „Херсонміськсвітло”.

3. Про здійснення контролю за діяльністю ліквідатора комунального підприємства радгоспу заводу „Янтарний” на предмет дотримання вимої законодавства про оплату праці.

Начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В. поінформувала присутніх про заходи впливу на керівників підприємств з метою недопущення конфліктних ситуацій у колективах, де вчасно не виплачується заробітна плата, або виплачується у розмірах, менших мінімальних. Звернула увагу членів комісії та присутніх, що на сьогодні є необхідною активізація заходів впливу органів державної влади та місцевого самоврядування з метою забезпечення насамперед захисту прав найманих працівників відповідно до чинного законодавства України. 

Комісією були  надані  наступні доручення:

Новотроїцькій районній державній адміністрації звернутися до Державного агентства резерву України стосовно погашення дебіторської заборгованості перед ДП „Новотроїцький елеватор” та надання фінансової підтримки підприємству. Про результати проведеної роботи до 28 грудня 2013 року проінформувати Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації.

Управлінню промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації у разі допущення заборгованості із виплати заробітної плати, вирішувати питання щодо розірвання контрактів з директорами або начальниками комунальних підприємств-боржників та проводити термінову заміну керівництва суб’єкта господарювання.

  Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації підготувати проект листа облдержадміністрації для направлення на адресу Міністерства аграрної політики та продовольства України стосовно вирішення питання подальшого існування ДП „Херсонагроліс” та погашення боргів перед його працівниками. Про результати проведеної роботи до 28 грудня 2013 року проінформувати Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації.

За результатами роботи комісії з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) стан соціально-трудових відносин на КП „Херсонміськсвітло” взято на облік згідно з наказом начальника відділення НСПП в Херсонській області від 27.11.2013 р. №47.